Evdeki Kedim Saldırganlaştı

eneskolon

Evde 2 kedim var dün komşumuz kaputunda tahmini 1.5 aylık yavru kedi bulmuş bana getirdi normalde büyük kedim her şeyden korkar çok sakin 2 yaşında daha sesini bile duymamıştık miyavlamadı hiç eve 3 kedi geldi 3ündede kokladı hiçbir şey yapmadı biraz korkup alıştı fakat dün yavru kediyi görünce direk tıslamaya başladı çok saldırganlaştı yavruyu başka odaya koydum benim kedimede kokusu olan battaniyeyi felan getirdim fakat canavara dönüştü her şeyden korkan sessiz hayvan evdeki diğer kediye bize saldırıyor tıslayıp duruyor dün aksamdan beri korkuyorum bende daha öncede bir misafirden korkmuştu strese girince evden kaçmaya çalışıyor alışma sürecini nasıl yapayım sakinleşirmi ilerde yavruyu vermek istemiyorum fakat böyle olursa mecburen güvenilir biri bulup vereceğim

2 CEVAP

sukriyetekin

Şu anlık yavru kedi farklı bir odada kalsın. Hem kendi kediniz strese girmemiş olur hem de yavru kedi. Öncelikle şu anki kediniz yavru kedinizin kokusuna alışması lazım. O yüzden battaniye yöntemini ara ara yapmaya devam edin. Belki kapı altından ikisine aynı anda mama verip birbirlerinin kokusunu alarak yemeklerini sağlayabilirsiniz. Kedinizin önceki kedilere bu kadar tepki vermemesinin nedeni önceki kedilerin eve geldiğinde yetişkin kediler olması olabilir. Çünkü gözlemlediğim kadarıyla yetişkin kediler, yavru kedilere daha agresif olabiliyor. İnşallah bir süre sonra kediniz alışır.

eneskolon

İnşallah battaniyeyi 2 kedim aynı anda kokluylordu büyük olan tısladı gitti diğerine saldırdı garibim oda anlamadı ne olduğunu 😀