Parazit Bakımları Süresi

Cakeyta

Kafalarina göre balkonumda yaşayan 2 tane sokak kedisi var, simdiye kadar ayda 1 dış 2 ayda 1 ic parazit uygulamalarini yaptirdim fakat bugun dis parazit aldigim veteriner 3 ayda 1 yapilsa yeter dedi. 3 ay sokak kedisi icin cok fazla degil mi? Birkac haftada pirelenmeye basliyorlar zaten. Anlamadim dogrusu nedir acaba

2 CEVAP

Warriorsans

İlaç olduğu ve sonuçta zehir olduğu için sık vermeyi sağlıklı bulmamış olabilir. Sokak hayvanlarında genellikle ayda 1 iç dış parazit uygulaması yapılır ama tabi ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. Bunun yerine aslında bayerin pire tasması var 8 aya kadar etkili. Bence daha ekonomik ve etkili olabilir sokakta yaşayan kedilerde. İç parazit 2 ayda 1 yapmaya yine devam edebilirsiniz

Cakeyta

pire tasmasini ben de cok arastirdim fakat bunlar yetiskin kediler ve tasmaya hic alisik degiller o yuzden cok da ustunde durmadim ayda 1 dis parazite devam edeyim o halde tesekkurler