Kedimin Kumunu Günlük Temizledigim Halde Kokuyor

KravatliKedi

Bazen kedimin üzerine bile siniyor ne yapmaliyim

14 CEVAP

MonikaveTori

Yediği mamadan kaynaklı koku problemi oluşabilir. Kediler için parfüm tarzı şeyler oluyor güzel kokması için kullanabilirsiniz. İyi bir şey midir bilmiyorum. Ben hiç kullanmadım.

BiciriginAnnesi

Kuma Karbonat dökün

Kumunuzun markası nedir

Balkonunuz korunaklı güvenli ise arada sırada kum kabini balkona koyun ki hava alsın

Kum seçimi önemli bir de sıcaklarin da etkisi var kokma yapar

Siz kumu havalandırın geçenlerde ben 3 -4 tatlı kaşığı kadar Karbonat döktüm ama biz de hiç koku olmuyor karbonatı da ilk kez denedim etkisi oldumu bilmiyorum

Kum Lindocat kullanıyoruz sabunlu ve ya pudralı olanını

martuyl

Cok kokutan kediler icin aktif karbonlu kumlari tavsiye etmmisti bizim petshopcu ama ben denemedim.Kum kabinin ulundugu oda surekli havalandigi icin koku kalmiyor.

caitlyn

koku önleyici kumlar satılıyor normal kumun üstüne döküyosun ama unuttum adı neydi, hatırlayan biri yazar herhalde

Warriorsans

Kum kaynaklı olabilir hangi markayı kullanıyorsunuz? Bizde magicsand ve proline ekstra koku yapmıştı. Ayrıca kedinizin dışkısında bir sorun varsa normalden fazla koku yapabilir. Bu durumda dışkı testi iyi olur.

muffinthecat

Active clean isimli bir ürün var. Kum kok gidereci. Ben denemedim ama araştırıp bi bakabilirsiniz

Siyamask

Vancat aktif karbon kum kullanıyorum. Koku bakımından en memnun kaldığım marka diyebilirim 🍀

Selenay1

Kedinin üstüne sinebilir bu normal bir şey tabi aşırı bir koku değilse ben active clean kullanıyorum yaklaşık 2 haftadır ve 1 kez bile evde koku almadım sadece temizlerken alıyorum gerçekten ile yarıyor

Ggulsumm

Ben magicsand, vancat, feles kum kullandım. Hepsinde koku yaptı. Petshopa gitmeye üşenip şok marketten lindo cat bebek pudralı aldım. Kokuyu çok iyi absorbe ediyor. Evin içine dağılma sorunu da çok daha az. Fakat, topaklar kumda dağılıyor. Topaklanma sorununu çözselermiş, gerçekten iyi kummuş. İlk kez kullandım.

buusracikk

Sıcak havalarda daha fazla koku yapıyor kumlar malum yaz ayları aynı sorun bizde de var. Kumun markasına göre değişiyor kokulu kumlar (vanilyalı, pudralı, sabunlu vs.) daha çok koku yapıyor bence. Ben kokusuz kum alıyorum aşırı koku olmuyor

Firus

active clean adında bir ürün var. kum kabına birkaç kaşık serpip karıştırdğınızda kokuyu gerçekten emiyor. kumun topaklaşmasına vs engel olmuyor. tavsiye ederim :)

Mamasını değiştirin az yağlı bir mama seçin

Minigimmm

hangi markanın kumunu kullanıyorsunuz ondan kaynaklıdır, aktif karbon granüllü kum kullanmanızı tavsiye ederim çünkü kokuyu hapsetme özelliği daha fazla aktif karbonlularda.

marka olarak ;

  • vancat

  • reflex

  • ever clean
    önerebileceğim iyi koku hapseden kedi kumları

kokulu parfümlü kumlar tercih etmeyin.

Gimlihanim

Kumunuz ne bilmiyorum. Ama bazı kumlarda biz de yaşadık, değiştirdik hemen. Olabildiğince kaliteli kum kullanmak çok önemli. Yoksa yaşarsınız koku sorununu.