Antibiyotik Doz Atlanması

Warriorsans

4 sokak kedisine antibiyotik başlamıştım birini köpek kapmış ciddi yaraları vardı yara tedavisi de oluyor aynı zamanda diğerleri de grip gibi olmuş ama baya ilerlemiş. Daha önce antibiyotikle ve iyi beslemeyle bu tarz çok kediyi tedavi ettim. 2 gündür hastayım yataktan kalkamıyorum dün antibiyotik veremedim kedilere, 1 gün atlanması bir sorun yaratır mı? Bu gün kendimi zorlayıp onlar için kalktım ve ilaçlarını verdim. Ayrıca kedilerden en sorunlusu bu gün de gelmedi yani 2 gündür ilacını veremedim. Kendi başına yemek de yiyemiyor şırıngayla besliyordum. Eve alabileceğim bir yer yok ne yapsam bilemedim onun için :/ birde veteriner 5 gün verseniz yeter dedi ama daha önce hep 7 gün uygulama yapıyordum. 5 gün yeterli gelir mi ki?

4 CEVAP

caitlyn

annemin veterineri de beş gün demiş antibiyotik için, sonra duruma bakalım ona göre iki gün daha yapılır demiş

emreovec

Antibiyotik tedavisi 5 ile 10 gün arasında sürer. En sağlamı 7 ama 5 de neden olmasın hastalığın durumuna göre. Doz atanırlar ya da saat kaçarsa aynı şekilde ertesi gün vermeye devam edilir.

Warriorsans

@caitlyn antibiyotikte normalde doktorlar hep kendinizi iyi hissedince bırakmayın sonuna kadar kullanın yoksa bir işe yaramaz derler o yüzden bilemedim 5 günde bırakırsam sonradan tekrar kötü olurlarsa baştan başlamam gerekir diye korkuyorum

Siyamask

Benim tedavi ettirdiklerimde genelde 7 gün antibiyotik tedavisi aldı