Crystalin Ve Diş?

Mirabonibon

Arkadaşlar kedimin diş temizliği için buradaki tavsiyelerle birkaç ürün satın aldım en çok önerilen crystalindi neyse fırçaya sıkıp dişlerini temizleyin ya da ağıza sıkın deniliyordu aldım ama kokusu çamaşır suyu gibi ve açıklamasında yutma gibi durumlarda doktora falan gidilin deniliyor? Ben doğru mu aldım bu ürünü kedime nasıl kullanayım zehirlenmez mi?

7 CEVAP

caitlyn

üstünde ağız, boğaz ve diş eti vs yazandan aldınız değil mi? bende de dr. animal var ondan önce crystalin kullanıyodum. sonuçta ağıza sıkılabiliyor alkol, antibiyotik, iyot falan içermiyor. veterinerler de o şekilde öneriyor, herkes kullanıyor sıkıntı etmeyin. ben diş fırçasına sıkıyorum bi de dişlerine yandan fıs fıs sıkıyorum, onun dışında bi sürü şeyde kullanıyorum, gözünü silerken bile kullanıyorum. hayvan sahiplerinin sağ kolu gibi bişi artık herhalde. açıklama için içilecek kadar verilirse diye öyle demiş olabilir mi? sonuçta sadece fıs fıs şeklinde sıkıyorlar ağıza

caitlyn

crystalinin yara dezenfektan tarzı şeyleri var onları hiç kullanmadım, benim bahsettiğim üstünde ağız, göz, kulak bakım solüsyonu olanlar yanlış olmasın tekrar belirteyim

Mirabonibon

Ay tamam şimdi fark ettim ben yanlış almışım yorumlarda kedi sahipleri kullanıyorum yazmıştı ona göre almıştım bir çeşidi daha varmış benim aldığım antiseptik&dezenfektan olan bir tane daha veteriner yazılı mavi bir şişe var tamamdır onu alıyorum teşekkürler

Mirabonibon

Bir tane daha buldum sizin dediğinizi üzerinde diş, boğaz falan yazıyor onu da alıyorum teşekkür ederim

caitlyn

o zaman iyi ki kullanmadan okumuşsunuz diyelim 🙏🏻🙏🏻

caitlyn

'' Crystalin adlı ürünümüzün tüm formlarının Sağlık Bakanlığı onaylı prospektüsünde; insanlarda el-cilt hijyeni, tüm ağız boşluğu, boğaz, diş eti temizleme ve gargara solüsyonu, perine bölgesi temizleme solüsyonu, ameliyat öncesi ve sonrası pansuman solüsyonu olarak; yara çevresinin temizlenmesi, nemlendirilmesi, antisepsi sağlanması için uygulanacak bölgeye püskürterek, dökerek veya silerek 1/1 oranında günde 2 kez haricen kullanılabileceği yer almaktadır. Ayrıca ürünümüzün medikal, umumi ve kişisel alanlarda; hijyenik ve cerrahi el yıkama, ovalama dezenfektanı olarak da 1/1 oranında kullanılabileceği yazmaktadır''

dezenfektan yazanı merak edip araştırdığımda açıklamasında bu yazıyordu, bu da nötrmüş yakmaz diyor. bendekiler hep diğerindendi ama diğer kullananlar hangisini kullanıyor bilmiyorum, veterinerin verdikleri de benim kullandığım olanlardı. başkaları da yazabilir bunu kullanıyosanız ağıza, ben hiç kullanmadım ama her türlü çok yardımcı oluyor bunlar, iki tane almış olmanız iyi oldu baya gider

Mirabonibon

Çok teşekkür ediyorum tekrardan🥰