Acil Ense Kısmında Tüy Dökülmesi Acil

Holylolly

Arkadaşlar 10 gün önce iç dış yapıldı. 5 gün önce veteriner muayenesine gittik kilo için. Tam şuan ensesini fark ettim. Aglicam stres ve üzüntüden. Mantar olmaması için elimden geleni yapıyorum. Kedimi elimi yıkamadan asla sevmem. Dışarıya hiç çıkarmam. Eve gelince ustümdekileri bile değiştirmeden sevmem. Çok hassasim yani. Yara gibi de değil saç kıran gibi. Aşının yapıldığı yerde. Sizce ne yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

9 CEVAP

aslihan_e

Bence o bölge ilaca reaksiyon gösterip dökülmüş sadece.

BiciriginAnnesi

Aslihan'ın yazdığı gibi ilaç reaksiyon göstermiş geri oradan tüy çıkar kellik yok endişe etmeyin ama yine de veterinerinize sorun

Holylolly

Ay cidden iyi ki varsınız siz ya üzüntüden hasta oldum diyebilirim ne kadar teşekkür etsem az gecenin bu vaktinde beni rahatlattiginiz için @BiciriginAnnesi @aslihan_e

aslihan_e

Bence değil. Zaten derileri hafif çizilse bile tüy dökümü oluşuyor. O bölge kendisini yeniliyor o şekilde. Yine de yapılan ilaca karşı hassasiyeti mi var öğrenmek gerek.

Holylolly

Şimdi görmeseydim hemen veterinerine yazardım gördüğüm gibi buraya attım zaten

BiciriginAnnesi

Ay cidden iyi ki varsınız siz ya üzüntüden hasta oldum diyebilirim ne kadar teşekkür etsem az gecenin bu vaktinde beni rahatlattiginiz için @BiciriginAnnesi @aslihan_e

Rica ederim geçmiş olsun 🌺❤️

Superisi814

Merhaba,
Kedilerimde ense damlası benzer bir durum oluşturdu geçtiğimiz aylarda ilk defa .En çok zarar gören de kendi kedim, diğerleri kapı önündekiler..Daha fazla bir açıklık oldu , ciddi çok üzüldüm.Bir kaç ay sonra geçti, şükür..

Holylolly

Bende veterinere sordum bugün kilo problemi yaşıyoruz ondan kaynaklı dedi. Ama çoğunlukla dış parazit yapmış geçmiş olsun sizede çok @Superisi814

Holylolly

@aslihan_e mantar gibi gözükmüyor değil mi