Kedim Hiçbir Yaş Mamayı Yememeye Başladı?

sundowndread

Kedim normalde yaş mama için yalvaran bir kediydi. Ben de nasıl azaltırım bu istediğini diye kara kara düşünüyordum hatta. Şu anda yine yaş mama için yalvarıyor dolaba getiriyor beni sürekli yaş mama için ama çeşit çeşit verdiğim yaş mamaları yemiyor. Bir sürü marka çeşit denedim. İçlerinden birini iyi kötü yedi onu da mırın kırın. Neden hiç yemiyor acaba? Tamam az yesin istiyordum ama hiç yemesin diye bir düşüncem de yoktu. Zaten evde yaptığım tavuğu eti falan hiçbir şeyi yemiyor yediği tek şey yaş mama ve kuru mamaydı. Ne yapmam gerekiyor bu durumda kedim neden böyle yapıyor bilen var mı

15 CEVAP

Warriorsans

Kuru mama bir süreden sonra bağımlılık yapıp yaş mama yada diğer gıdaları bırakmasını sağlayabiliyor. Tabi sizdeki durum bundan mı kaynaklı bilmiyorum ama yaş mamayla kuru mamayı karıştırarak vermeyi deneyebilirsiniz. Kedi çorbaları var onlardan deneyebilirsiniz.

Yaş mama ve kuru mamayı karıştır ver hâlâ yemiyorsa da yaş mama yemesi önemli değil sadece şu ihtiyaçlarını oradan karşıladıklarını için. Yemiyorsa evin belirli bölgelerine su kabı koy

sundowndread

Bu yeterli olur mu diyorsunuz? Sürekli bir yaş mama isteme durumu var ama onu napicam bilmiyorum. Ama kuru mamayla bir karıştırıp deneyim teşekkürler

Anonymus683514

Benimki de hiçbir şekilde yaş mama yemiyor. Su içiyorsa bol bol bir süre idare edebilir. Bir de burada bana bir süre verme özlesin tekrar yer dendi bana da mantıklı geldi şu an bunu deniyorum 2-3 hafta hiç yaş mama vermeden deneyeceğim

Palyaco

Kedi corbasi deneyin bizimki hiç yemez yasmama sadece miamor kedi çorbasına bayiliyor

Gimlihanim

Benim kızımda da tıpkı sizinki gibi bir durum yaşadık. Proplan kuru mama yiyordu. Aşırı fazla da yiyordu. Bağımlılık yaptı sanırım. Yaş mama istiyordu ama yemiyordu. Biz kuru mamasını değiştirdik. Şimdi kuru mamasını biraz daha az seviyor. Ama hem yaş mama hem kuru mama yiyor. Size de tavsiye edebilirim.

gokhansultan

Benim kızımda balıklı yaş mama hastasıydı hatta ruhunu verirdi balıklı yaş mama için ama tavukluların yüzüne pek bakmazdı. Geçen hafta kısırlaştıktan sonra balıklı yaş mamalara olan ilgisini de kaybetti hatta yaş mama önünde durmasına rağmen ameliyatlı haliyle kuru mama yemeye gidiyordu (bu süreçte acana pacificaya geçiş yapmıştım belki onunla da alakalı olabilir). Şu an severek yediği tek yaş mama vets plus delicious bence onu da içeriğinde ciğer olduğu için tercih ediyor.

KravatliKedi

Hangi kuru mamayı kullandığınızı ogrenebilirmiyim muhtemelen kuru mama bağımlısı olmuş kediniz

sundowndread

Brit care kullandık uzun süre şimdi de kısa bir süredir marketten aldığımızı kullanıyoruz pro line markalı mamadan. Acele almamız gerekti o yüzden market maması aldık. Ama kuru mamayı da hemen bitiren bir kedi değil. Ben her gün azar azar koyuyorum kuru mamasını ölçmüyorum bile. Çünkü kuru mamayı hemen silip süpüren bir kedi değil arada bir gelir azıcık yer gider hep. Bu şekilde bir bağımlılık olabilir mi ki

BiciriginAnnesi

Benim kızımda da tıpkı sizinki gibi bir durum yaşadık. Proplan kuru mama yiyordu. Aşırı fazla da yiyordu. Bağımlılık yaptı sanırım. Yaş mama istiyordu ama yemiyordu. Biz kuru mamasını değiştirdik. Şimdi kuru mamasını biraz daha az seviyor. Ama hem yaş mama hem kuru mama yiyor. Size de tavsiye edebilirim.

Hangi kuru mamaya geçiş yaptınız ?

sundowndread

Şu an henüz başka mamaya geçmedim ve hangisine geçsem pek emin değilim açıkçası. Ama kuru mamanın bağımlılık yapma durumunu bilmiyordum çok da yemiyor aslında anlamadım. Ama şimdi tavuk ezmeli bir yaş mama var sadece onu yiyor

BiciriginAnnesi

İlk sahiplendiğim kedim de çok severdi yaş mamayı bayılırdı kuru mamasini da severdi tavuk ,ciğer ,et ,kıyma ne varsa yerdi

Artık yetişkin bir kız oldu ne ciğerin yüzüne bakar ne de kıyma ,et tavuk
Yaş mama ister önüne koyarım yemez en iyi yaş mamalar aldım eskiden sevdiklerini de koydum yemiyor sadece bir çay kaşığını geçmez yediği yaş mama
Kedi çorbasını da denedim diğer iki kedim çok sevdi ama yetişkin kızım Maya sevmedi

Günlük su ihtiyacını çok güzel karşılar suyu çok sever ben de pek takılmıyorum

Royal ve proplan mama yiyorlar iki kedime yaş mama olsun da ne olursa olsun ama eski sıklığı kadar vermiyorum hafta da 2-3 anca

Becatbe

Konserve yaş mamalarda BPA oranı yüksektir konserveden dolayı.
Artık, BPA free kutuda diye satılan gıdalar var, hem insan hem hayvanlar için ama onlarında birçoğu BPA kadar zararlı şeyler içeriyor.
www.clea rya.com/blog/bpa-free-safety-concerns

Paketlemesine göre kuru mamalarda da BPA bulunabiliyor ya da bilinmeyen sebeplerden. Mesela Acana Orijen markalarını üreten firmanın kuru mamalarında BPA bulunmuş ve yoruma göre kuru mamada olması beklenenden fazla.

sundowndread

Peki bu konuda tam olarak öneriniz nedir. Uzun araştırmalarım sonucu schesir en iyi yaş mamalardan. Kuru mamalardan da bu saydıklarınız. Yanlış biliyorsam iyice öğrenerek hareket etmek isterim

Sundowdread
Evet en iyi yaş mama schesir
Kuru mama çok tartışılıyor ama mesela ben Hills kısırlaştırılmış veteriner maması kullanıyorum ve çok memnunum size önerebileceğim bir diğer markada advance gerçekten içeriği iyi markalar ikiside bütçe için yaş mamada animondada kullanabilirsiniz o da baya iyi bir marka