Tuvaletini Kabının Dışına Yapıyor Oluşu

plyk

Merhaba Kedim 6-7 aylık. Birkaç seferdir çişini kabının dışına yapıyor Sebebi nedir acaba? Mama dışında bir şey vermiyoruz, seviliyor da.. Ne mesaj vermek istiyor?

4 CEVAP

kedibabasi66

Çişini sadece kabın dışına yapıyorsa kumu beğenmiyor, temiz bulmuyor olabilir. Çişini odaların önüne yapıyorsa kızgınlık dönemine girmiştir. (Dişiyse)

plyk

Temiz bulmuyor mu, değişikmiş 😂 Her gün temizliyorum Temizlediğim kum ile yeni kumundan biraz karıştırıyorum temiz olmuyor olabilir mi? Birde temizlerken izliyor, gitmiyor sorun olur mu?

Lokumcukk

Kızgınlığa girmiş olabilir tuvaleti temizlenmemiştir olabilir idrar yollarında bir rahatsızlık olabilir veterineriniz danışın derim

kedibabasi66

Kumu beğenmiyor derken kumun kendisini beğenmiyor olabilir. Başka bir kum deneyin. Temizlerken izlemesi normal. Birkaç kez izler sonra sıkılır :)