Parazit

CNTR

Anket

Evet Olur
(25 oy)
Hayır Olmaz
(2 oy)
Toplam (27 oy)

1TEMMUZ DOĞUMLU OGLUM BADEM KEDİM VAR 1 TEMMUZ 2017 BU KEDİMİ DAHA VETERİNERE GOTURMEDİM EVİMİN İCİNDE 7%24 BU KEDİŞİM PARAZİT YAPAR Mİ OLUR MU SİZCE?

18 CEVAP

408ghost

İyi aksamlar.Paraziti gectim hem kedinizin sagligi icin hemde sizin sagliginiz icin veterinere goturmek zorundasiniz.Surekli evde olsa bile kedinizde parazit hatta bit bile olabilir.Ayrica ilerde olabilecek hastaliklarin onlenmesi icin goturmelisiniz

mypet18

yani yavruluğundan beri veteriner yüzü görmemişse bir şey demiyorum ya bukadarmı hayvan sevilmez tamam hayvanı önemsemesende kendinde hastalanabilirsin iç parazit dış parazit kapabilir ağır hastalıklar geçirebilir kuduz bile olabir bence derhal veterinere götürün aşılarını yaptırı hayvanı ve kendi sağlığını düşünün biraz

SelinTuksal

evet parazit olabilir.

goknur

Kedilerin vuducu pire uretmez ama bir pire yaklasik 2000 lavra birakir. Siz disaridan bunu ona tasiyabilirsiniz esyalarinizdan ona gecebilir. Her turlu onlemi almak zorundasiniz. Eger bir canlinin bakimini ustleniyorsaniz bunu her konuda layihiyla yerine getirmeniz gerekiyor. Evin icinde diye asilarinida yaptirmaya gerek gormuyorsunuzdur siz simdi.

kediyildiz

Ense damlası alın yada iç parazit aşısı yaptirjn

martha

kedinizi doğduğundan beri veteriner görmedi mi? hiç bir aşısı yapılmadı mı

CNTR

Acaba ense damlası nedir onereceginiz ya korkuyorum birde bu aşıları apse oluşturabiliyormuş kesin benimde kedimde de oluşur diye goturesim gelmiyor canı aciyacak diye yavru kedim için onereceginiz damla nedir koruması için lütfen biraz daha büyüsün öyle goturecegim

CNTR

Gerçekten böyle şeyler mi olur ben yani canı aciyacak diye goturesim gelmiyor biraz daha büyüsün dedim kendimce

martha

evinizde baktığınız beraber yattığınız kedinin aşısı yoksa ve rahatsanız tebrik ediyorum sizi.

martha

parazit tabiiki olur. dışarı çıkmasına gerek yok eve girdiğiniz pantolondan da monttan da ayakkabıdan da geçebilir o parazit ona

martha

parazit olması öyle düşük bir ihtimal değil. sürekli evde vakit geçiren bir kediye bile parazit geçmesi oldukça kolay. ve olay sadece parazit değil olması gereken başka aşılar da var

martha

insanlar sadece kimyasal ilaçların olduğu asırda hayvan beslemedi ne demek? ya çok özür dilerim böyle bi cahillik olabilir mi? asırlar önce insanlarda olmayan bi sürü hastalık vardı o yüzden ilaçlara gerek yoktu. ama dünya geliştikçe hastalıklar ortaya çıkıyor ve buna bağlı olarak bilim , ilaç sanayisi ilerliyor. hayvanlarda da aynı şekilde

catworld

Abartmaya gerek yok. Düşük bir ihtimal de olsa parazit olabilir. (Eğer hiç dışarıyla teması olmadıysa).

Doğal yollarla önlem alabilirsiniz.

İNSANLAR SADECE KİMYASAL İLAÇLARIN!(ZEHİRLERİN) OLDUĞU ASIRDA HAYVAN BESLEMEDİ.

zeynepgurgen

Bu hayvancağız doğduğu günden beri veterinere gitmedi mi sahiden?

martha

gerçekten çok şaşkınım yazdığınıza ya. çocuğun doğunca ona da mı aşı yaptırmayacaksın? eskiden yoktu bir şey olmuyordu diyerek.( ki eminim oluyordu) asırlar öncesinin şartları ile şu an aynı mı?