4 Kızımı Da Kısırlaştırmak İstiyorum

woyenaf

Sokak kedileri besliyorum, 4 yetişkin kızım var, biri asi ve sert, kaçıyor ama zorlasam tutarım, diğerleri zaten temas bağımlısı... Kızlarımın üçü kesin anne, yavruları gördüm. Birini görmedim ama o da kesin annedir... 4 anne, belki toplasak 20'ye yakın yavru vardır. Yavrular kulübelerde, sütten kesilince sahiplendireceğim inşallah. Hepsi anlaşmalı gibi yeni ve neredeyse bir iki gün arayla doğurmuşlar. Önceliğim kardeş olarak topluca vermek olacak, ama tek tek de verebilirim. Anneler ise ölene kadar benimle kalsınlar, fakat doğum yapmasınlar istiyorum. Çünkü her yavru bir çile... Anneler için de zor... Aslında bebek halleri çok tatlı fakat sokak şartları malum, kışı var, tehlikeler vs., açlık falan var. Ben kızlarımı kısırlaştırma yapsam, bu süreç nasıldır? Acı çekmezler değil mi? Gerçi teknoloji çok ilerledi. Aydınlatabilir misiniz beni? Nerede yapabilirim? Tek tek motorum ile götürürüm. Ve Bursa'da yaşayan, yavruları sahiplenmek isteyen kişiler varsa da mesaj atabilirler... Ya da yakınlarınız falan varsa söyleyebilirsiniz...

4 CEVAP

Gimlihanim

Kısırlaştırma sonrası biraz toparlanana kadar güvenli bir alana almanız gerekir öncelikle. O şekilde sokağa bırakmanız doğru olmaz. Çok güzel düşünmüşsünüz. Bazı belediyeler bildiğim kadarıyla sokak kedilerini ücretsiz kısırlaştırıp size geri iade ediyorlar. Arayıp sormak gerekir.

edmrcglu

dişiler 7 9 günde iyileşiyor o süreçte evinize ya da kapalı bir alana alırsanız çok iyi olur ben yara bakım spreyi sıkıştım her gün hem daha çabuk kuruttu hem de enfeksiyonu engelledi canları tabii acıyordur içten dıştan dikiş kolay değil ama çok güçlü hayvanlar hiç sızlanmadı prensesim 😭

Renklipati

5 sokak kedisi dişi kısırlık yaptırdım ist.da..aradım belediye veterinerini gelip aldılar ve bir hafta sonra geri getirdiler üstelik estetik dikiş yapmış,vitamin vermişler parazit aşısı yapmışlar geldikleri zaman iyileşmiş haldeydiler..

woyenaf

Bende öyle yapacağım, ama 1-2 hafta geçsin, yavrular biraz kendilerini toparlasınlar.