Kilo Verme

Benim1kedimvar

Kedimi kısırlaştırmalı götürdüğümde tartmışlardı 4 kilo 100 gramdi bugün yine tarttım 4 kilo çıktı 100 gram vermesi çok mu 4 kilo nasıl bir kilo

11 CEVAP

SelinTuksal

6-7 değil, 5 kilo.

SelinTuksal

kedinizde böyle günden güne bir zayıflama, ve biiraz harekette azalma gibi durumlar görürseniz aynı anda, vette gidin. ayrıca o 100 gr dan bişey olmaz şimdilik. biz insanlara yemek yemeden önce ve yemek sonrası en az 1 kilo farkettiğine göre (ortalama) bu normal.

eltarcin

Pardon canım,5-6 yazcaktım yanlış yazmışım:)Selinin dediği gibi 100 gr dan bir şey olacağını düşünmüyorum.

eltarcin

Kaç yaşında veya aylık acaba?

Benim1kedimvar

16 aylik

eltarcin

Aslında o yaşlarda 5 kilo civarı olmalı ama bilemedim ki...Ne ile besliyorsunuz?(Kuru mama markası,ek besinler vb.)

kediniz erkek sanırım, öyleyse fazla değil bence normal.

eltarcin

@cirkinmizmiz
Erkek kediler 1,5 yaşında ortalama 6-7 kilo olmalıymış.Bence biraz zayıf.

Benim1kedimvar

Kedimin hareketlerinde azalma yok eskisinden daha neseli daha cok oyun oynuyor

goknur

Gayet normal bence hatta cinsine gore az bile olabilir. Benim kedim disi smokin sokak kedisi ve 3 kg 7 aylik

pardon ben 16 aylık demişsiniz, yanlış okumuşum. yine de aşırı zayıf değil yani biraz skalanın ince tarafında. 100 gramlık dalgalanmalar için endişelenmeyin dedi veteriner bize.