Erkek Kedi Koku Bıraktı

sukriyetekin

Bugün evi havalandırmak için camı açtığımda dışarıdan bir erkek kedi eve girmiş ve oda çok kötü kokuyordu. Büyük ihtimalle koku bıraktı. Bu koku nasıl çıkar? Deneyimleyip, kokuyu çıkaranlar var mı aramızda?

4 CEVAP

ozge1985

Malesef bolca sirkeli su ile silin

aeri-l

Bir sürü detarjan denedim onun dışında sirke karbonat vs ama asla geçmemişti koltuktaki koku internetten İzy Izypet Koku Giderici, Yüzey Temizleyici isimli ürünü aldım. Yoğun bir çam kokusu var kokuyu giderdi. Başka markalarda var daha pahalı simple marka vardı sanırım onlarında yorumları iyiydi. Fakat kedim tekrar tekrar oraya koku bırakmaya devam etti. Bu yüzden aynı ay içerisinde kısırlaştırdım şimdi koku bırakmıyor eğer tıbbi bir sıkıntısı yoksa size de kısırlaştırma tavsiye ederim.

sukriyetekin

Odada üç dört yere koku bırakmış haylaz :( tespit edemediğim bir kaç yer bile olabilir. Üç kere karbonat ve beyaz sirkeyle temizledim. Ama tam anlamıyla koku gitmedi. Böyle bir durumda, idrar yapılan bölgelerin enzimatik deterjanla temizlenmesi gerekiyormuş. Elime ulaşınca bir de onunla temizleyeceğim. İnşallah tamamen çıkar.

sukriyetekin

Kokuyu bırakan kedi sokaktaki bir erkek kedi. Pek sık göremiyorum. Ama görürsem kısırlaştırmak için yakalamayı deneyeceğim.