Çok Da Çözümü Olduğunu Düşünmediğim Yeni Bir Dert

Sezgek

Arkadaşlar kedimde yeni bir huy başladı ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız gece yatmaya gittiğimiz de kedimiz yanımıza gelmiyor onun yerine ağlamaya başlıyor ve bizim salona gelmemizi istiyor ve asla susmuyor alıyorum yatağa getiriyorum yine kalkıp gidip ağlıyor üç dört akşamdır elimle dönüşümlü kalıyoruz salonda sadece uyurken değil mesela bugün duştayım yine ağlıyor çağırıyorum gel diye kapıyı açıp beni duyuyor ama gelmiyorum hiç böyle huyu yoktu hiç bir şey yaşandı bir rahatsızlığı yok gün içinde yanıma yatıyor zaten gır gır gır akşam da kendi evinde yatıyor mesela uyuyorsa benim gittiğimi anlamıyorsa da uyanınca başlıyor ağlamaya çok dertliyiz bu konuda ne yapacağımızı şaşırdık ne çözüm olur onu da bilmiyorum dün gece saat 3,5-4 gibi uyanınca kendi yatağıma gitmeyi denedim ağlamadı o zman ama bilmiyorum niye böyle yapıyor 😞

14 CEVAP

aslihan_e

Bizimkiler de öyle. Özellikle duştayken kapıdan çağırırlar. Yanındaki kedi yetse bizimkiler öyle yapmazdı. Yanında kedi olsa da yapıyorlar. Bizimkilere babam kahvaltıda yumurta yedirdiği için onlar genelde hava aydınlanınca babamı çağırır salona, hadi gel yemek yiyelim diye. Yediklerini beğenmezlerse de beni çağırırlar sen gel bize güzel bir şey ver diye. Bizimkiler gece bağırmayı bahçeye çıktıklarından beri bıraktı şükür. Öncesinde çok çektik. Sizinkinin de canı sıkılıyordur büyük ihtimalle. Bizimkiler bahçede enerjilerini atıp gece mışıl mışıl uyuyorlar artık. Önceleri evde ne kadar koşturup oynatsam da işe yaramıyordu. Şuan bir de annem salonda yatıyor, başta onu kabul etmek istemediler beni çağırdılar sonra alıştılar. Kadın yerinden kalkmaya korkuyor. Patileri ile illa tutuyorlar ki kalkarsa haberleri olsun.

BiciriginAnnesi

Acaba yanına arkadaş mı sahiplenseniz ?

Maya tek başına çok sıkılıyordu evde sürekli miyavlama tek üzülmesin diye 7/24 saat oyun oynuyorduk yine miyavlardı her saat başı uyanirdi sağı solu tırmalıyordu uyansinlar diye

Yanına inciyi sahiplendim çok iyi iki kanka oldular çok da güzel anlaşıyorlar
Bir tane de erkek kedi sahiplendim inci onunla çok iyi anlaşıyor ama Maya pek değil küçük yavru kedim paşa da inci ile çok güzel anlaşıyor mayayla pek anlaşamıyorlar hepsinin kendine göre kankasi var en iyi kankalari inci 🥲

gokhansultan

Zamanla bu huyunu bırakacaktır ama tekrar başlayabilir. Babamların kedisi zeus 9 yaşında yılda bir kaç ay aynı triplere giriyor. Kaç gece uykusuz geçirdiğimi bilirim. Nasıl bağırıyorsa tüm apartman inliyordu :) çözümü birimiz salonda yatarak bulmuştuk bir süre öyle yaptıktan sonra bağırmayı unutuyordu. :)

Sezgek

Hay Allah ya niye böyle yapıyorlar acaba üzülüyorumda bu kadar ağlamasını gerektirecek bir şey de yok umarım bizimki de en kısa sürede bırakır bu huyunu 😞

aslihan_e

Psikolojik olarak evde kalması bence onu etkiliyor. Bizimkiler dışarı çıktıklarından beri düzeldiler.

caitlyn

benim kedim de öyle yapıyodu genelde yazın, sıcak diye herhalde benle yatmıyo sonra tek başına da sıkılıyo mu artık napıyosa sürekli uyandırırdı beni. geçen sene öğrenci evine geçtim yapmadı bayadır bakalım 😫

aslihan_e

Bir de bizimkiler de veterinere giderken tir tir titriyorlardı, hatta korkudan yolda miyav bile demiyorlar, saklanıyorlar ama bahçeye çıkarken özgüüürlük diye koşuyorlar. Zaten trafikte, insanların olduğu yerde gezdirilmez.

Sezgek

Ya aksine patocat tam bir yalnızlık bağımlısıdır başka insan asla istemez başka kedi sahiplenmeyi düşünmedim ama bir kere beni camdan yavru kedi severken görmüştü üç gün boyunca trip yedim zaten sokakta kedi falan seveyim tırnağımın içini falan koklar tıslar sorun yalnızlık olsa yanımıza gelir yatar ağlamazdı diye düşünüyorum aksine biz salona gelelim diye bekliyor ilginç aslında burda da başlık açmıştım hatta bir kedi daha sahiplensem mi yalnız kalıyor sıkılıyor falan diye ama işte hiç alışamazsa ve diğer kediyi başka birine sahiplendirmek zorunda kalırsak diye aklıma takılmıştı çünkü hiç bir zaman asla alışmayan kedileri de çok duydum çevremde ve bizimki de çok alışırmış gibi gelmiyor bana açıkçası yani ikinci kedi hala soru işareti benim için

BiciriginAnnesi

Bir süre daha idare edin elbet bu huyundan vazgeçecektir.

Kedileri anlamak biraz zor bir önce ki günleri ertesi günü tutmuyor her gün yeni icatlar buluyorlar elbet bir süre sonra düzelir sadece zamana ihtiyaç var

Sezgek

Valla aynen öyle 😅

Sezgek

aslıhan sıkıldığı için olduğunu sanmıyorum çünkü oyun da oynamıyoruz uyuyoruz birde benimki dışarı çıkmaktan çok korkuyor hiç ama hiç sevmiyor sadece vete giderken çıkıyor onda bile garibim tir tir titriyor görseniz korkudan titremek tanımını benim kızıma bakıp çıkarmışlar sanırsınız bende çok üzülüyorum o yüzden böyle hava alsın diye tasma alıp gezdirmeyi düşünüyordum o fikrimden vazgeçtim yani dışarısı onun için daha büyük travma olur bence caitlyn bizim de aklımıza o geldi sıcak olduğu için bizimle yatakta yatmak istemiyor salonda onun yanına gelmemizi o kendi yatağında yatarken biz de salonda yatalım istiyor bence bizimki

aslihan_e

Yok zaten siz çıkarmayın. Sadece sürekli evde kalmanın psikolojik etkisinden bahsettim. Yine de sizinki yalnız kalmak istemiyor demek ki.

Kuzucansu44

Benimki de öyle yapıyor çoğu zaman gece herkes odasına çekildiği zaman salonda veya koridorda bağırmaya başlıyor ayrıca benimki dışarıya çıkan bir kedi olduğu için bazen de kapının önünde açın diye bağırıyor mdldmcldl çağırmama rağmen gelmiyor. Ben bu durumu sürekli yapmaya başladığını fark ettiğimden beri yanına gitmiyorum eskiden bir sey mi oldu acaba diyip gidiyordum ama artık kalkmıyorum yerimden. Bağırıp bağırıp susuyor genelde ama bazen baya bağırdığı oluyor o zaman da yanıma getiriyorum kapıyı kapatıyorum sıkılınca çıkmak istiyor birdaha da bağırmıyor kdldöxısös

Sezgek

Hay allah bende bizim deliye özgü sanıyordum kıyamıyorum da ya ama bir de çok bağırıyor komşulardan falan şikayet gelir diye de korkuyorum bu akşam da yaşadık yine yeni çıktı bu huy bakalım sizin yaptığınız gibi deneyeceğim bir de gitmeyeceğim bakalım be olacak dediğiniz gibi çok istiyorsa o gelsin yanımıza