Exclusion Mama Kusme Problemi

Quinttet

Merhaba,

4 gün önce Unique'den Exclusion'a geçiş yaptım. Fakat kusma problemleri başladı. Özellikle sabahları mamasını yiyip su içtikten 5 dk sonra kusmaya başlıyor ve Unique'i yediği kadar da iştahlı yemiyor. Su içmesi mi kusturuyor yoksa ilk defa içinde kurutulmuş meyve vs. olan mısır olmayan bir mama yedi diye mi yaramadı anlamadım.

9 CEVAP

mervedoganay

Merhaba, Exclusion'a direkt mi geçiş yaptınız? Karıştırarak mı verdiniz? Merak ettim. Hangisini yiyor acaba?

JujuAlkn

Bencede aç olunca hizli yiyorlar ondandir

Minigimmm

mama kaynaklı olabilir büyük ihtimalle. şöyleki pazartesiden beri kedim 3 gündür sadece sabahlari kusuyordu. dün kliniğe götürdüm hekimimiz elle muayene etti bağırsaklarını bobreklerini hazımsızlık var ve çektiğim istifra ettiği resimlere bakarak mamayla alakali sindirim problemi bu dedi. önceki maması proplan somonluydu 20 gün önce 6 aydir somonlusunu yiyor hindilisini alayim bu seferde dedim hic iyi etmemişim hindi ağır gelmiş sindirmede sıkıntı yaşıyordu demek ki o yüzden de kusuyordu. klinikten somonlu mamadan aldim döndüm eve hemen hindiliyi kaldirdim somonluyu verdim 3 gundur kusan cocuk bugun sabah kusmadi.

biz kendimiz gibi düşünüyoruz aman degistireyim aman uzun süredir şu aromayi yiyor bu aromaya geçeyim değişik tatlari tatsin diyoruz ama aslinda onlar için iyi bir sey yapmıyoruz. hekimimiz bir mama dışkı, tüy, sindirim olarak iyi geldiyse o mamada kalın değiştirmeyin hem düzeni bozulmasin hemde yarayan mamayla devam etmek daha iyi dedi.

tüy kaynaklida olabilir ama mama değişikliğine gittiginiz icin buyuk ihtimalle ondandir diyorum. kusmukta mama kalıntıları var mı varsa sindiremiyor olabilir

Gece bir şey yemeyip sabah çok hızlı yiyorsa kusuyordur. Yayvan bir kaba koyarsanız yeme hızını azaltmış olursunuz.

Palyaco

Sade sabah yiyip şu içtikten sonra kusuyorlar ya hızlı yiyiyor yada hızlı şu iciyor çünkü mamadan olsa öğlenden yerken akşamda yerken kusar öğle ve akşam yediğinde kusmuyor demissiniz

gulsump

ben de exclusion kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım, bazen çok hızlı yediğinde sindirilmemiş mama kusuyor ama bu mamaya has değil geçen haşlanmış yumurtayı çok hızlı yemiş sindirmeden kusmuştu hepsini

Gunesyildirimm

Bence de sorun hızlı yeme kaynaklı, gece boyu çok acıkıyor demek ki. Aslında otomatik mama kabı alıp gece yarısı mama verecek şekilde ayarlayabilirsiniz belki. Hızlı yicek kadar acıkıyosa bir de yemeye çalışıp yiyememek sinir eder hayvanı yavaş mama kabında. Ama tabi bütçeniz yoksa da belki akşam verdiğiniz miktarı biraz azaltıp sabahkini azaltabilirsiniz vs

Quinttet

Her yediğinde kusmuyor ama yalnızca sabahları koyduğum miktarın yarısını yiyip su içip 5 dk sonra kusuyor. 1 sonra kadar da kalan mamayı yediğinde kusma olmuyor. Akşam verdiğimde de kusma olmuyor yalnızca sabah ilk koyduğumda gerçekleşiyor.

Quinttet

Exclusion'a direkt geçmedim, karıştırarak kademeli geçiş yaptım. Sabah vereceğim mama miktarını birden vermemeye başladım. Biraz yedikten yarım saat sonra üstüne kalan mamasını ekleme yapıyorum. Zaten bütün mamayı bitirmeme gibi bir huyu var. Az koyunca az yiyor dolayısıyla kusmuyor. Unique'i daha iştahlı yiyordu. Exclusion'a da alıştı gibi açıkçası ilk baştakinden daha iyi yiyor.