Proplan Mı Britcare Mı?

Nohutgofret

Arkdşlar ND 10 kg’lik mama almıştım öncesinde de britcare kullanıyordum kedim çok sık kusuyor bulunduğumuz yer yayla havası biraz serin üşüdüğünden mi mamadan mı kıllardan mı kestiremiyorum tek bildiğim eskiden bu kadar kusmadığı ve tekrar mama değişikliğine gidecek gibiyim hangi mamanın içeriği/formülasyonu daha iyi proplan kısır kedi maması mı britcare serisi mi?

14 CEVAP

Lils

Brit care kesinlikle ben ekimden beri brit care kullanıyorum elimde 1 kg kaldı sadece ve çok memnunum

Nohutgofret

@Lils bir dönem ben de kullandım hiçbir zararını görmedim kedimin aşırı tüy dökümünden dolayı mama değişikliğine gittim tüy olayı yine farketmedi ve tekrar dönmeyi düşünüyorum ördekli, tavşanlı olanları kullanmıştık şimdi şu somonlu olanı deneyelim diyoruz bakalım

Palyaco

Brit care ishal problemi proplan kabiz problemi nd kinoa veya ecclusion tavsiyemdir sorunsuz mamalar

caitlyn

brit ishal yapmazsa bence çok güzel, ben de çok memnun kaldım. başta kakasıyla problem yaşadım bi süre ama sonra 1ay sorunsuz kullandım, kedime çok iyi geldi

Warriorsans

Britcare ishal falan yapmadıysa bence kesinlikle daha iyi. Bizde ishal yaptığı için kullanamamıştık. İçerik çok iyi duruyor ama yüksek baklagil oranından kaynaklı olduğunu düşündüğüm ishal sorunu var o yüzden bazı kedilere yaramıyor. Ayrıca kediniz tüy yumağı mı kusuyor? Öyleyse malt yeterli gelmiyordur. Mamasını kusuyorsa sindirim sorunları olabilir. Bu konunun üzerine gidin mutlaka nedenini bulmaya çalışın midesel hastalıkları da olabilir

Britcare’deki bezelye miktarı biraz fazla olduğu için bazı kedilerde ishale neden olabiliyor. Daha önce kullandığınızda böyle bir sorun yaşamadıysanız Britcare kullanabilirsiniz, içerik olarak proplandan daha iyi.

Britcare en fayda gördüğümüz mama tavsiye ederim.

Selenay1

Ben de kusma yaşamıştım veteriner hassas mama önermişti brit care in hassas sindirim maması almıştım ve kusma geçmişti içerik olarak brit care daha kaliteli ama tabi sizin kedinize ne iyi gelirse o u vermeniz lazım brit care hassas mama deneyebilirsiniz

izmirle

Havanın serinliğiyle alakası yok Nd eski kalitede değil kusma ve kanlı ishal sorunundan dolayı misti değiştirdim pro plan aldım. Pro plan sayesinde bütün sorunlar çözüldü ndye şikayet gönderdim foto felan istediler sorunla alakalı bakalım numune incelenecekmiş

Nohutgofret

Herkese çok teşekkür ederim, britcare’ın ishal problemini çok duydum ancak biz kullanırken hiç sorun olmadı. Şimdi de tüy dökümünden dolayı balıklı ve daha iyi bir mama kullanayım diye ND düşük tahıllı somonlu kısırlaştırılmış mamayı yediriyorum ama bu sefer de kusmalar arttı, artı bu kusmalar bazı zamanlar hafif serin havalara ya da yaş mama yedikten sonraki günlere tekabül ettiği için bir türlü anlayamadım ND’den mi diğer mamadan mı havalardan mı.

Nohutgofret

@Selenay1 benim kedim de beitcare’da sorun yaşamamıştı ama çok fazla tüyü döküldüğü için nd somonluya geçmiştik tüy dökülmesi azalmadığı gibi kusmalar da artınca tekrar brit düşünmeye başladık artık tabii bu sefer somonlu olanı alacağım hoş onun da küçüğü yok denemek için hep 8 kg :/

Nohutgofret

@Warriorsans tüy yumağı kusmuyor cıvık bir şekilde mamasını kusuyor hani taneli de değil, ilk başlarda mamaya alışma açısından normal olabilir diye düşünüyordum ama artık 2 ay oldu ve tekrar mama değişmeye karar verdim. Sebebini de tespit edemedim bazen serin havaların akabinde oldu bazen haftada bir verdiğim yine nd’nin yaş mamasından bir gün sonra bazen bunlardan bağımsız.. ama iki ay alışmak için yeterli bir süre hala kustuğu için mamayla anlaşamadı sonucuna vardım mecburen

Nohutgofret

@izmirle öyle mi doğrudur teşekkür ederim bunu birkaç kişiden duyduktan sonra artık ben de mama kaynaklı olduğunu düşündüm bir de 10 kg almıştım başlarda sorun yok gibiydi çünkü resmen elimde patladı :/

Nohutgofret

Brit Care’ın Kısır kedi mamaları arasında keşke balıklı, tüy sağlığı destekleyici olanı olsa tavan eti ördek eti bunu desteklemiyor diye biliyorum :/