Kedi Nasıl Sakin Bir Hale Gelir.

Sulemiss

5 aylık erkek tekir kedim çok yaramaz evde bir kedi daha var yetişkin çok sakin bir kedi sürekli onunla boğuşuyor oyun oynamaya çalışırken kavga ediyor odaları dağıtıyor yerinde durmuyor bir ara ısırmayı bırakmıştı şimdi çok kötü ısırıyor saldırı haline giriyor ne yapabilirim bu hayvan neden böyle nasıl sakinleştirebilirim ısırmayı ne zaman bırakır oyun için ısırmıyor artık durduk yere saldırı pozisyonuna giriyor. Kapatmadığı yerim kalmadı.

7 CEVAP

Superisi814

Iki yaşında hareketli bir evladıniz olsaydı, etrafı keşfetmeye çalışırken bunu yaramazlık mi adledecektiniz ? Hareketli olması kedinizin sağlıklı olduğunun göstergesidir.Kendisi ile yaşıtı olsaydı da oynarken ısırır, atlar ziplardi.Kendi doğasına uygun hareket ediyor diye engellemeye çalışmak neden ? Saksı değil ki bu durduğu yerde dursun.
Ancak daha fazla oynayarak yavrulugun verdigi enerjiyi atacaktır.Disaridan mudahele edip, ürünlerle kedinizin sağlığı ile oynamayın derim.
Üstelik ergenliğe doğru gitmekte .Siz daha çok oyun oynamasına yardımcı olun.Sizi ısırmaya çalıştığında bir oyuncak ile dikkatini oyuncağa odaklanın.Diger kedi kendisini korur .

ozge1985

Tekir kediler malesef çok hareketli oluyor malesef 1bucuk senede düzelmedi bizimki öyle kabul ettik biz 😂 özellikle geceleri içine şeytan kaçmış gibi kuduruyor 🤦🏻‍♀️

Selenay1

Bu yaşta çok normal bir davranış büyüdüğünde sakinleşir şu an zaten oyun yaşı onu olayla zilli milli atlamalı koşmalı oyunlarla oynatın canı sıkıldığı için ısırıyor olabilr

Sezgek

Tekbirler genel olarak çok hareketliler kolay kolay durulmazlar ama ısırma olayına gelirsek yavaş yavaş kızgınlığa giriyor olabilir bölge belirleme ve başka amaçla saldırıyor olabilir daha tam kızgınlık için erken olduğunu düşünüyor ama şöyle düşünün bir nevi ergenlik gibi zamanı gelip kısırlaştırdıktan sonra azalacaktır diye düşünüyorum saldırganlığı ama o zmana kadar ne yapabilirsiniz bol bol oynatıp enerjisini atabilirsiniz etkisi var mı bilmiyorum ama sakinleştirici maltlar var ondan deneyebilirsiniz

Casperbeyy

Bunun bir çözümü yok maalesef,yaşı ilerledikçe sakinleşecektir.

Casperbeyy

Bunun bir çözümü yok maalesef,yaşı ilerledikçe sakinleşecektir.

NorthNight

Küçük çünkü. 2-3 yaşındaki bir çocuğun hareketleriyle 10-11 yaşındakinin benzer olmadığı gibi.
Ona daha fazla vakit ayırıp oynayıp mümkün mertebe enerjisini öyle atmasını sağlayın.