Yavru Kedi Sahiplenmek?

Tayfn056

ilk defa yavru kedi sahipleneceğim ve nelere dikkat etmeliyim merak ediyorum.bakımını nasıl yapmalıyım ne ile beslemeliyim ne sıklıkla aşısını yaptırmalıyım bilgi verir misiniz? ve sürekli ilgilenmeli miyim yoksa kendi halinde eve alışmasınımı sağlamalıyım

8 CEVAP

KravatliKedi

Yavruysa Mama olarak imkan varsa Royal canin kitten ve proplan kitten karıştırarak verilebilir ilk 4 ay. Tuvaletini mutlaka alın hazır bulunsun. Vitamin olarak mutlaka hem malt hem vitamin görevi gören gimcat kitten kullanın haftada bir yaş mama verin. İlk iki gün biraz stresli olacaktır gece aglayacaktir ama geçecek mutlaka. Aşı 750 Gr geçtiğinde olabilir önce karma yla başlanır devam eder

JujuAlkn

Aşilar için veteriner size söylüyor ne sıklıkla yapmaniz gerektiğini bizimki ilk geldiğindr sürekli yanimizda iyumak istiyordu ilgilenin onla sürekli

Tayfn056

Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için

Tayfn056

teşekkürler bilginiz için

Superisi814

Kendinize güvenilir bir veteriner hekim bulun. Icdis parazit, aşı ve muayene kısmı onda olucakti zaten.
Yavru kedilerde bağışıklık sisteminin güçlü olması çok önemli.Bu nedenle elinizden geldiğince iyi mamalar ile besleyin.Herkesin aksine ben size yaş mama yedirin diyeceğim, ev yapımı, hazır, her ne ise..Ben bunun çok faydasını gördüm.Yine herkesin aksine yavru kedinize maltdir, vitamindir yüklemeyin, ancak hekiminiz gerekli görür ise.Su içimi konusunda özenli olun, hazır yaş mama vericekseniz mesela içine bir yemek kaşığı su ekleyin.
Size güvenle bağlanması konusuna önem verin.
Sağlıklı, keyifli ve renkli günleriniz olsun

Prensesmincir

Her önünüze gelen aşıyı yaptırmayın iç dış parazit ve karma yeterli olacaktır veterinerler çok fırsatçı mama olarak hills güzel daha pahalılarına hiiç gerek yok umarım çok sever sizi 🐈❤️❤️

Prensesmincir

Her önünüze gelen aşıyı yaptırmayın iç dış parazit ve karma yeterli olacaktır veterinerler çok fırsatçı mama olarak hills güzel daha pahalılarına hiiç gerek yok umarım çok sever sizi 🐈❤️❤️

Mirabonibon

Öncelikle yavru olduğu için ekstra mama konusu dikkatli olmalı eğer maddi durumunuz yetebiliyorsa nd kitten kuru mamasını ve yaş mamasını öneriyorum şahsen bize çok iyi geldi. Vitamin olarak gimcatin kitten pastesini öneririm biz onu kullanıyoruz memnunuz. Diş temizliği kesinlikle olmalı yoksa gingivit, diş iltihabı gibi olaylarla karşı karşıya kalır ilerlerse kedinizin dişlerininin çekilmesi gerekir yani kesinlikle dişleri fırçalanmalı, ağız temizliği yapılmalı yavruyken alıştırsanız diş fırçalamaya büyüyünce sıkıntı çıkmaz. Aşı yavru kedilerin ilk başta karma, kuduz, lösemi, iç-dış parazit aşıları olacak. Her 2,5 ayda bir iç-dış parazit aşısı olmalı her yıl karma, kuduz isteğe bağlı lösemi oluyor. Kum kesinlikle kokusuz olmalı. Mama kapları, kum kabı ve bol bol oyuncakları özellikle eşyalarınızın tırmalanmamasını istiyorsanız kesinlikle tırmalama tahtası almalısınız isteğe bağlı yatak, ev falan da alabilirsiniz çok rahat eder. Bizim veterinerimiz her yıl biyokimya da öneriyor bu sayede herhangi bir sorunun erken önüne geçilir. Aklıma bunlar geldi şimdiden hayırlı olsun yavrucağa.