Tatil + 15 Gün Koy + 2 Sehir

Mia2021

Kedimi arkadaşıma emanet edeceğim kendisi sürekli evde evimiz biraz uzak olduğu için araba ile bile 15 dk da gelir ehliyeti yok ona bırakacağım çok güzel bakacagindan şüphem yok evde yanlız 15 gün kalamaz yanlizliktan sanırım hasta olur mecbur olmasam asla ama asla bırakmam sizin tecrübeniz oldu mu kediyi başka bir yere birakmak zorunda kaldıniz mi Veteriner hekimim köyde hastalik kapacagini söylüyor dışarı çıkmasa bile havasından kapar diyor ve bende eziyet etmek istemiyorum uçak yolculuğu tren yolculuğu + otobüs çok çekecek yolda daha önce tecrübe edindik

9 CEVAP

komurlolis

kesinlikle kendi ortamında kalması çok daha iyi. veterinere giderken bile yolda stres oluyorlar. ben bakmıştım arkadaşımın kedisine bir ay boyunca hiçbir şey olmadı gayet mutlulardı. uçak tren otobüs çok fazla stres olur 15 gün için çekmesin o kadar şeyi

JujuAlkn

Ben kedimi 1 ayliğina evde biraktim ama hergün babamin arkadaşi geliyor oyun oynuyor yemek vs veriyordu bakin başka eve giderse çok streslenir arkadaşiniz gelsin hergün baksin hergün olmasada 2 günde bir ben kedimi kendi evinde burakmama rağmen geldiğinde zayiflamiş ve biz yokken çok streslenmişti bende birakmak zorundaydim yurtdişina gidiyorduk ve pasaport gerekiyorfu neyse ağustosta yanimiz,a alcaz pasaportlari çikcak inşallah

NorthNight

Şimdiye kadar kedimi 2 kez evde bıraktım(3gün ve 7günlük), 2 kezde yanımda götürdüm (17gün ve 3gün).
Evde bıraktığımda her gün biri uğrayıp ilgilendi bu arada.
Evet kediler ortam değişikliğini sevmiyor ama benim kedimde gözlemim evde kaldığında daha çok stres olduğu. Bizimle geldiğinde daha huzurluydu, hatta geçen hafta 3 günlüğüne 600km gidiş 600 dönüş yol yaptık beraber götürdüm. Hiç stres olmadı. Ama mayıs ayında 3 günlüğüne yine evde yoktuk komşumuz gelip gitti döndüğümüzde 1 hafta kucağımdan inmedi (kucağa gelmez normalde) deli gibi özlemişti.
Yani özetle kedinizin karakterine ve size evinize bağlılığına göre en iyi kararı siz verebilirsiniz.

Mia2021

Lütfen tecrübeerinizi yazarmisiniz? Arkadaşınıza eşinize dostumuza kedinizi Emanet ettiğinizde ki durumu sonrasını.buna çok ihtiyacım var yarın akşam kedimle ayrılacağız😭😭😭

Mia2021

Arkadaşıma birakicam sizce sorun olurmu 😔 hergun ağlıyorum

Mia2021

Biz asker esleriyiz yani arkadaşım tokide oturyor ben merkezde yani gelmesi.imkansiz yani cidden bende evimizdr kalmasını isterdim evlerimiz çok uzak gerçekten kız hamile benim gibi ona eziyet etmiş olurum zaten bakicak çok fazla yük olmak istemiyorum

JujuAlkn

Anladim yapcak bişey yok onda kalsin o zaman ama camlari kapilari kesinlikle kapali biraksin bakin bu en önemlisi

Mia2021

Bir tane bos bir odası varmış ben kedimin oyuncaklarını tırmalama tahtasını ekstra fazla.mama.kum aldım herşeyi tam sadece hergun Glikozamin kullanıyor o yzuden iki günde bile eve gelemesi bile olmaz hergun ilaç kullandiriyorum Eklem hastalığı olduğu için bu ırklarda acılarını bı nebze olsa dindiriyir o yüzden hergun alması gerekiyor o ilacı ben ekstra kedi bisküvi Şi yaş mama ödül çubukları aldım ona alışsın diye inşallah bir sıkıntı çıkmaz 😔

Mia2021

Biz. Van'dan İstanbul'a uçakla ordan Konya'ya trenle Konya'dan köy 2 saat köye otobüsle
Köy de hastalık kapacagini söylüyor veteriner ve ev kalabialik.olacak malum bayram üstü ardından dönüşte Konya'dan vana aktarmalı uçağımız var oda 8 saat yollarda yavrum perişan oluyor ve geçen gittigmizde strese girmişti yemek yememisti.o yzuden götürmüyorum bide kalabalık çocuklar biz asagidayken Miayi dışarı çıkarır köy evlerinde kapılar kitlenmiyor tahta olduğu için kaçar korkar diye endişeleniyorum