Kedim Süt Dişlerini Döktü

deniz_berkan

Merhaba arkadaslar bugun farkettim teo alt minik süt dişlerini dökmüş iki gecedirde çok fazla mik mik ses cıkarıyor acaba dişlerinden dolayı acımı cekiyor bilemedim çok üzülüyorum veterinere götürmeme gerek varmı? Buna benzer durum yaşayan arkadaslar var mı?

10 CEVAP

Bende soru actim bugun bununla ilgili birkac gun sonra 5 aylik olacak dis degisimi oldu alt uzun olan disler dustu onun yerine minik sivri 2 disi var suan:)
Fotograf atar misiniz?kuru mama vermeyin bence bir sure biz yas mama veriyoruz suan

Ortadakiler duser mi?ben hic kedilerde ortadakilerin dustugunu gormedim belki dikkat etmedim bilemiyorum

ursaminor

Kediler 26 bebek dişinin hepsini döker yerine normal dişleri gelir. Görmek pek herkese nasip olmaz sağa sola düşenleri :)
O dişler çıkarken minicik minicik olur tam böyle ısır her yerini...
Bu dönemde biraz nazlı olurlar evet ve kuru mama canlarını yakabilir. En iyisi sadece yaş mama vermektir.
Aynı insan bebekleri gibi düşünün. Ağzı kokabilir, salya olabilir, ateş olabilir. Metabolizma bu konuda aynı. Biraz sabır ve bolca sevgi her şeyi çözer. Minişi öperim.

deniz_berkan

Yaş mamayla kuruyu karıstırdım bugun öyle verdim yan uzunlar duruyor ortadakiler gitmiş şuan uyuyor uyanınca çekip atacagım keyfide yok zaten hiç :( 5 bucuk aylık benimkide

deniz_berkan

https://hizliresim.com/o6mD5Q Burdan görebilrsiniz biraz durmuyor cekerken

Fotografina simdi baktim:(ben brit yas mama kullaniyorum siz hangisini kullaniyorsunuz?

Merhaba.
Bizde de 2 yavrucuk var.4 aylıklar.her ikisi de sanırırm dişlerini yeniliyor ve sürekli yalanıyorlar salyaları akması diye:)Yaş mama vermek iyi bir çözüm bu dönemde..

deniz_berkan

Teşekkür ederim bilgilendirme için :)

deniz_berkan

schesir yavru kedi maması ve naturea kullanıyorum

deniz_berkan

ne kadar vereceğimi bilmiyorum işte dün 2 öğün verdim 85 gramdan 2 adet . fazla gelirmi zararı olurmu onu düşünüyorum bir yandan bu aksam veterinere danışacagım bu mama konusunda