Köpekler Neden Ulur

Vensy

Köpek benim değil ama bizde besliyoruz, sokak köpeği ve orada 5-6 köpek birlikte kalıyorlar ama 1 tanesi sabahtan beri sürekli uluyor ve çok yüksek seste yapıyor bunu. Biz biraz araştırdık ama bulamadık Petlebiden yardım almaya karar verdim:) Köpek neden ulur arkadaşlar veterinere başvurmalımıyızz?

2 CEVAP

JujuAlkn

Bizimkilerde her gece sabah ezanında uluyorlar di sanirim ya aç susuzdurlar yada arkadaşini cağiriyordur

Superisi814

Bunun bir çok farklı sebebi olabilir.Ezanda , motor sesinde, gürültülü araba sesinde ulurlar.Hatta bazı müzik sesinde bile.Sabahtan akşama kadar uluyor demişsiniz, eğer kısa bir zincir vb ile bağlı ise mutsuzluktan uluyabilir.Bir şekilde diğer arkadaşları içinde bir kayıp var ise, ya da onları çağırmak istiyor ise uluyabilir.Depresyonda ise, ağrısı sancısı var ise uluyabilir ki tonlama farklı olur.
Mesela komşunun köpeği en yakın arkadaşı bir anda yok olunca günlerce acı ile uludu.
Yaralandığında öyle.Kopegin huyunu, yaşantısını biliyorsanız ve hiç biri değilse, sağlık sorunu var mı diye hekime ulaştırın.