Acil Yardım Lütfen! Kedim Acayip Vahşileşti!!!!

Havaaa

Neden olduğunu çözebilmek adına; önce yanına dişi ama henüz kısırlaştırılmış bir kedi sahiplendik arkadaş olsun diye! Mevcuttaki kedim Hürrem erkek ve kısır.Daha önce bir kaç kişiye saldırdı ama son zamanlar artık ismine dahil bakmayacak kadar hırçın! Yeni gelen dişinin üzerinden inmiyordu!çözümü ilk zamanlar ayrı tutarak alıştırmaya çalıştık!kontrollü birleştiriyoruz! Dişi kızana girdikçe bizde stres başlıyordu dönem dönem! Hürrem kıza zarar verir derece üzerinden inmiyor diye ayırmak zorunda kalıyorduk!Tabi bu arada nişanlım bağırıp kızıyordu Hürreme! (Ayırmak için!bağırma dememe rağmen) Üzerine bir gün misafir kıza saldırdı vahşice!Nişanlım kızarak götür ver bunu kime veriyorsan dedi!''Bu vahşiliğiyle kimse vicdanlı bakmaz, döverler atarlar bunu diye uyutacağım''dedi. Günlerce ağladım ve bizde kalan o misafir kız yüzünden günlerce yine kontrollü çıkarmak dışında odaya hapis etmek zorunda kaldım! Tabi bir de uyutma tehditi üzerine nişanlıma güvenip salamadım Hürremi! En sonunda nişanlımdan kedilerim için ayrıldım! Kedilerim için kapıcı dairesi bir ev tuttum mecburen! (Annem astım hastası olduğundan kalıcı olarak evde tutmadı tüm ısrarlarına rağmen) annemin evi ve yeni evleri olmak üzere 2 defa mekan değişikliği yaşamak durumunda kaldı! Ve evin dış penceresinde de sürekli komşunun köpeği duruyor! Hürrem bu etkenler üst üste olunca acayip vahişleşti! O eski sosyal sevgi dolu yavrumdan şu an eser kalmadı! İsmine dahi bakmıyor artık! Eski Hürremi anlatsam şu an haline ağlarsınız! Bana bile saldırdı! Gerçi bana kardeşim sarılınca korktu herhalde bana bir şey yapacak diye saldırdı ama neden ismine dahil bakmayacak halde?Ne bitkisel ilaçlar, kedi otu vb.herşeyi deniyorum ama düzelmiyor! Sürekli stresli ve sevdirmediği gibi yanlışlıkla bile dokunduğunda saldırmaya hazır vaziyette! Lütfen acil yardımcı olur musunuz? Maddi zorluğunu geçtim, manevi olarakta çok üzgünüm! Artık yanına girerken bile korkmama rağmen, belli etmemeye çalışıp, ilgilenmeye devam ediyorum ama...

6 CEVAP

Havaaa

Nişanlım o an kızdığı için götür, uyut bunu dedi biliyorum ama asla bağırma, kızma dışında elini sürüp, canını yakacak bir şey yaptığını düşünmüyorum ki yine de sordum! Durumu çok kötü bir şey yaptın mı diye sordum defalarca! Hürrem tahminlerime ve gözlemime göre üst üste yaşadıklarıyla bize olan güvenini kaybetti! Ki buna sebep biziz yine :( Ama asla onun böyle olmasını istemedim! Hatta hep Onun iyiliği için çabaladım ve devam ediyorum! Oynatmaya çalışıyorum! Ama ya hiç bakmıyor ya da kız oynamaya başlayınca çekiliyor kenara! Feliway? İlk defa duydum ama deneyeceğim, herşeyi denediğim gibi teşekkür ederim.Hürrem hiç çiftleşmeden kısırlaştırdık. Veteriner kullanağı bitkisel ilaçla ve 2 hafta kafeste tutarak tedavi edebileceğini söyledi ki bunun olumsuz da dönüşlerinin olabileceğini söyledi! O yüzden götürmedim! Normal sağlık durumu için genel muayenelerini kızla beraber yaptırmıştım, iyiydi her ikisi de! Daha çok acaba mekan değişikliğine ilaveten dışarıdaki köpek mi sebep oluyor? Camı kapalı tuttuğum günler sanki bi tık daha sakin gibi! Ama dışarıdan hava almasına da engel olmak istemiyorum! Akşama kadar kapalı alan! Hayvan terapisti var mıdır nereden bulabilirim ki? Uzaktan dokunmadan sevmeyi deneyeceğim! Toplu yanıtlayabildim ama Herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

mustafa121

Hocam veteriner'e götürdünüz mü?

Deniz1741

Yazdıklarınız çok üzüldüm. Demek ki kendini güvensiz tehdit altında görüyor. Bilmiyorum ama nişanlınız bağırarak ya da siz görmeden travma yaşatmış olabilir mi? Kendini tehlike de hissediyorsa da böyle davranabilir. Ama bence bir veteriner terapistten yararlanmak gerekiyor. Siz korkunuzu telaşınızı ona hissettirmemeye çalışın en ufak bir şeyi bile hissediyorlar. Şunu da söylemeden edemeyeceğim ben olsaydım öyle birinden bende ayrılırdım bu konuda sizi tebrik ederim. Umarım en kısa zamanda düzelir yavrunuz 🙏🏻

Deniz1741

Birde Feliway adında kedinin sakinleşmesi için bir ürün var. Baya övüp öneriyorlar dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Superisi814

Merhaba,
Kedi görünümlü bir aslana ya da kedi görünümlü bir vahsiye bakan ben, öncelikle geçmiş olsun.Kediniz için üzüldüm.
Jiletci gibi oran buram çizim içinde , defalarca kez bile isteye hem de pasa keyfi istedi diye beni ısıran bir evlat var bende.Tramvali bir çocuk ve bazen tramvalari tetikleniyor.Bu da ona karşı daha anlayışlı olmam için en temel sebep.Kedinizin yanına henüz kısırlaştırılmış bir dişi almissiniz , hormonlari düzenlenmesiyle , kendi kediniz de kısırlaştırılmış dan önce ciftkestiyse , operasyon sonrası bunu yapabilir.Benimki yıllardır kısır olmasına rağmen çiftleşme denemelerinde.Anlasilan kedinize eski nisanliniz zorbaca davranmış ve bu durum da onun kendini güvende hissetmesi nedeni.Anlatiminiza göre, başka nedenleri siz bilirsiniz Var ise ...
Kedinizi sakinlestirmeniz için önce ona güvenli bağlanma şansını yeniden sunmanız lazım.Ote yandan artık dokunulmaktan hoslanmiyorsa dokunmayın, bu kadar basit.Canavar cengaver gibi kendi kedim dışında , kapımda kedi ordusu var.Yanindan tesadüfen geçsem, patiliyenler, tislayanlar , isiranlar vardı.Sadede onlara şefkatli ve saygılı oldum, şimdi omuzlarimdalar.
Kediniz bu kadar yumusarmi bilmem ama iyi bilirim ki tramvali ve kendini güvende hissetmeyen, ya da asabi kedielr yumuşar.Boyle deli dolu oğlum benimle uyur.Bir ara uyurken vurmaya başlamıştım it hafta sadece bir saat uyudum.Onsurec de geçti.Ezcumle kedinizin iyileşmesi adına kendinizdeki yanlışlar var ise bulun.Yok ise , on karşı sevgi dolu olmaya devam edin.Kedi davranış uzmanlarına gidemeseniz bile bununla ilgili bir çok yazı ve video bulabilirsiniz.Tamamen bir yumos olmayabilir ancak çok büyük gelişim doğru davranış, sevgi, ilgi ile gelisicektir inşallah

muffinthecat

Durumunuza gerçekten çok üzüldüm. Umarım bir an önce eski haline döner bebek.🙏🏻 Ayrıca birkaç önerim olacak size.
Öncelikle pisiyle fiziksel temastan kaçının. Yani o sizin yanınıza gelip, kendini sevmesine izin vermediği sürece olabildiğince dokunmamaya çalışın. Dedikleri gibi stres altında olabilir, kendine tehdit olarak bir şeyi algılamış olabilir, siz sahiplenmeden önce bir travma yaşamış ve bir şey bu travmayı tetiklemiş olabilir.
Olta tarzı içgüdüsünü ortaya çıkartabileceği oyuncaklarla oynatmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle hem enerjisini atar hem de içgüdüsünü besler. En önemlisi de ettirmediyseniz mutlaka veterinere kontrole gidin. Bir yerindeki acıdan/ağrıdan da olabilir bu agresifliği. Umarım yazdıklarım bir tık da olsa yardımcı olur.🙏🏻💖