Sinirden Ağlayabilirim Eve Geldiğimde Karşılaştığım Manzara

pebina

Eve geldim ve kedimin bir bölgesinde bu boşluğu farkettim. Batikon Cristalin ve ürederm kullandım şimdi. Lakin yalayıp duruyor sinirden kriz geçireceğim

13 CEVAP

Sezgek

geçmiş olsun kediniz alerjisi var neye olduğunu bulmanız lazım bir an önce kaşıyarak kendisi yapıyor ne yazık ki eğer tavuklu mama kullanıyorsanız balıklı mamaya geçmenizi öneririm ayrıca mama içindeki tahılda alerjiyi tetikliyebiliyor eğer evde hazırladıklarınızdan veriyorsanız bu süreçte vermeyin derim mümkünse hpoallergenic mama almaya çalışın cristalin bölgeyi rahatlatır fakat geçici çözüm oluyor ne yazık ki alerji kaynağını bulmanız gerekiyor kaşınmaları ve yaraları çok artarsa vete sorarak zrytec tableti günde yarım tablet olacak şekilde verebilirsiniz biz çok faydasını gördük ama alerji işi çok zor Allah sabır versin bir gün iyi hadi bu ara kaşınmıyor şükür dediğinizde ertesi günü kulağını kanatmış olarak bulabilirsiniz ben gerçekten psikolojik olarak yoruldum ama yılmadım peşindeyim en uygun mamayı bulacağım inşlh

pebina

Yoğurt veriyordum vermeyi kestim galiba peynir ve ürünlerine alerjisi var galiba çünkü kedim 2 yıldır somonlu mama tüketiyor sorun yaşamadık dün ödül maması olarak tırnaklarını kesmek için kullandım peynirli somonluydu o mu tetikledi diye düşünüyorum dün gece verdim bugün bununla karşılaştım valla üzülüyorum canı acıyoe ben anlamıyorum diye sinir oluyorum

Sezgek

olabilir genelde alerjik kedilere çok fazla ekstra gıda vermemek gerekiyor aynen böyle ne yazık ki bir gece de bu hale getiriyorlar kendilerini sabah kalktığımda bende hem sinirden hem üzüntüden kahroluyorum bence bir süre ödül maması da vermeyin bakalım ne olacak

caitlyn

1 ay geçtiyse parazit ilacındam olduğunu sanmıyorum. sezgek'in dediği gibi olabilir. benim kedim de kaşınıyordu bi ara çok kötü kaşıdığı yerden tüy dökülüyordu ama bu kadar değildi. kaşınırken tahıllı somonlu bi maöa kullanıyodum sonra tahılsız, hipoalerjen başlığı altında bi mamaya geçtim ve kaşıntıları kesildi. sonra bi kere somonlu yaş mama verdim( ama çok az vardı içinde somon) ve tekrar başladı kaşıntısı ama asla o ilk zamanlarki gibi köti değildi. şimdi gene bi kulak çevresini çok kaşıyor gibi, ton balıklı mama yaş mama vermiştim geçen hafta o yüzden somon değil de acaba balığa karşı mı bir alerjisi var diye düşünüyorum, bi süre balıklı hiçbir şey vermicem. bi de mamasını değiştirmek zorunda kaldım şuanki hipoalerjenik değil ben de gözlemliyorum. dediğiniz gibi peynirden olabilir, kaşıdığı yerler için arkadaşlar bişi önermezse bence bi vete sorun, kıyamam

Selenay1

Ben bi kedimde mantar diğerinde alerji yaşadım bu mantara daha çok benziyor tabi her kedide aynı görünecek diye bir şey yok

pebina

Nedir bu bir bilginiz var mı? Yaklaşık 1 ay olacak bazı bölgelerde azalan tüy görüyorum hemen önlemini alıyorum batikon krem cristalin geçiyor ama boyun kısmında bu kadar büyük bir şey olması beni tedirgin etti. Vet mantar değil demişti diğer yaralar için ama şu an gece gece canım çok sıkıldı bir derdi varda ben anlamıyormuş gibi

caitlyn

normalde aşı yapılan yerlerde sonradan tüy dökülebiliyor diye biliyorum ama diğer yerlerinde varsa ve mantar da değilse alerjik bişi olma ihtimali var mı acaba, aklınıza geliyor mu?

caitlyn

bazı parazit damlaların da alerjik rekasiyon gösterip böyle tüy döktüğünü görmüştüm

pebina

1 aydır bir şey vermemeye çalışıyorum yaş mamayı kestim yoğurt veriyordum vermiyorum en son sadece balık yiyorduk ve balık verdim bir de ödül maması tırnaklarını kesmek için ama arka patilerinde uzun zamandır siğil vardı bu sefer hiç dokundurmadı arka patilerine acaba arka patiler ile boynunu kaşırken o siğiller ile alakalı bir şeyler mi bulaşıyor anlamıyorum bir günde nasıl böyle kocaman boşluk olur gerçekten

pebina

1 ay oldu iç dış parazit yapılalı şimdi reaksiyon verebilir mi 1 geçti

pebina

Aynen bakalım ne olacak şu an bana sarıldı uyuyor gırılgırıl içim gidiyor o boşluğu gördükçe umarım en kısa sürede geçer :(

pebina

Bakalım yarın gidicez veterinere canım sıkıldı biraz çözemedim ne olduğunu umarım geçer

pebina

Veterinere gittim ilk belirtisinde patisinin arkasında çıkmıştı mor ışıkla falan baktı mantar değil gibi alerjisi olabilir bir şeye dedi ama işte patisindeki geçti tüyü çıktı sonra boynunun iki yanında oldu birisinde kabuk bağladı yarası hala var diğeri ise görselde görünen gibi bir anda belirdi evden çıkarken böyle bir yarası yyoktu eve geldim karşımda bu manzara iki gündür batikon cristalin ve ürederm krem kullanıyorum biraz kuruttu yarasını ama tabi durmuyor ilaç sürünce ilgisini dağıtmaya çalışıyorum sonra yine yalanmaya devam ediyor :(