Yetişkin Kedim Yeni Yavru Kediye Alışır Mı?

Merhaba. İyi günler. 🌸
5 yaşında bir kızım var, 4 aylıkken sahiplenmiştim. Şimdi bir de 2.5 aylık dişi bir yavru sahiplendim. Şu an 11 gün oldu. Hiç kavga etmediler ama yetişkin kedim çok tısladı ve garip sesler çıkararak yavruyu istemedi ilk başta. Şimdi birbirlerine biraz alıştılar, yavru çok mutlu ama yetişkin kedim pek sevmiyor gibi. Biz yetişkin kedimle 5 yıldır birlikte uyuruz, ama artık yavru da yanımıza geldiği için kedim gelmiyor. Cok üzülüyorum, sabahları ve gece uyandıkça o neredeyse yanına gidip yatıyorum, seviyorum. Beni cok özlemiş oluyor. Zamanla eski düzenimize dönüp yavru yanimizdayken de yatağa gelmeye başlar mı?? Birbirlerine alıştıktan sonra tek başına kaldığı zamanlardan daha mutlu olur mu yetişkin kedim?? Tecrübelerinizi dinlemek isterim. Teşekkürler.

6 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Kediniz bugüne kadar ev sahibi idi şimdi alanına yeni bir kedi geldi Tislamasi, trip atması normal.Benimki patiliyor..
Alışır mi alışır çünkü benimki olsa baştan kıyamet koparırdi.
Size trip atması, kıskanması çok sıradan , ilginizi, anlayışınızı eksik etmeden, ilerleyin.Zaten havalar ısındı, sıcak havalarda pek başkaları ile uyumak istemezler.Fakat gözünüz üzerinde olsun, stres kaynaklı bir şeyler yaşıyor mu diye.Ne olur ne olmaz.
İnşallah hep birlikte mutlu mesut yaşarsınız.

Enes_

Merhaba. Muhtemelen zamanla alışırlar birbirlerine. İlk zamanlar birbirlerine tıslamaları normal ama yinede yavru olan biraz daha büyüyene kadar gözünüz üstünde olursa daha iyi olur herhangi bir zarar görmemesi açısından. Ben her herhangi bir problem olacağını sanmıyorum

Yanıtlarınız için çokk teşekkür ederim. Evet, araştırdığım ve veterinerlere danıştığım kadarıyla bu düşüncelerinize tamamen katılıyorum. Ama anne yüreği işte 🙈 bebeklerimin mutsuz olmasından korkuyorum. İçimi rahatlattınız. 🙏🏻

Emrylmz06

8 yaşında bir oğlum var İran kedisi kendisi. 7 sene yalnız yaşamış bir evlat. Bu sene üzerine kuma getirdim 😅 çok sakin bir kişilik olduğu için hani çok garip tepkiler vermedi. Tisladi,patisini vurdu,ondan elinden geldikce sigmayacagi yerlere bile saklanıp kaçtı .. Sonuç olarak 1.5 ay sonra bir gece ansızın büyük bir gürültüyle uyandim baktım ki evde saklambaç oynuyorlar 😑 ebelemece oynuyorlar. Sonuçtan mutlu olmuştum kardeş gibi yuvarlanıp birbirlerini kovalayıp ısırıp opuyorlardi. Sabır ve sevgi herşeyi çözer inanın. Bu arada tüyleri kadar uzun ve temiz bir ömür diliyorum mutlu kalın 🙏🏻

MonikaveTori

Zamanla birbirlerine alışırlar. İlk başta dişi kedim de trip atmıştı erkek kedime sürekli tıslıyordu onu dövüyordu. Sonradan yavaş yavaş alıştı. Birlikte oyun oynatın, yaş mama ödül maması falan verin. Dişi kedimde aynı şekilde hep benimle yatar erkek kedim gelince birkaç gün benimle yatmadı. Sonradan düzeldi. Bu konuda biraz sabırlı olmak gerekiyor.

Arkadaşlar yorumlarınız için cok teşekkür ederim.. Evet, kesinlikle sabretmek lazım.
Yaşı büyük bir yetişkin kedinin yanına bebek sahiplenen birinin yorumuna o kadar ihtiyacım vardı ki.. 🙏🏻 Çünkü benim kızım da hep yalnız büyüdü ve kedileri tanımıyordu.. Her şeyin güzel olacağına inanıyorum, sizlerin sayesinde ‘acaba ben yanlış bir şey mi yaptım’ düşüncesi aklımdan çıkmaya başlıyor.