Kedimiz Ayağının Üzerine Basamıyor

n4rko

Merhablar. Yurtta baktığımız 1-2 aylık yavru kedimiz var. Normalde çok neşeli ve hareketli bir kedi. Fakat bugün çok mutsuz ve durgun olduğunu gördük. Sağ ayağına basamıyor. Ve olduğu yerde duruyor yürümek istemiyor. Sizce ne olmuş olabilir? Veterinere götürmeli miyiz?

3 CEVAP

gamzenoel

götürürseniz iyi olur. bazen bir yere sıkışınca ya da ayağını yaralayınca koruma amaçlı basmıyorlar üstüne. ağrı geçince bi iki güne basıyorlar. onun dışında kırık gibi bir durum da olabilir .o zaman veteriner şart. izin veriyorsa hafif hafif dokunun bacağına kırık varsa belki anlayabilirsiniz. yara var mı bakın. ayağına bir şey de batmış olabilir. ciddi bişey yoksa bence yarına kullanmaya başlar ayağını.

Sezgek

Genelde kediler canları yandığı zaman mutsuz ve enerjisiz olurlar belliki yavrumun canı yanıyor burdan ne olduğunu söylememiz çok zor veterinere götürmeniz lazım geçmiş olsun

kedibabasi66

Patisinde birşey görünmüyor ama pati altında yara ya da cisim batmış olabilir. Bazen kendiliğinden geçebiliyor. Gündüz geçmezse veterinere götürüp baktırın.