Acil Bakın Lütfen !!

Arkadaşlar. Chinchilla kedi sahipleneceğim yarın. 1.5 yaşında, aşılarını olmamış tuvalet eğitimi varmış. Aşılarını yaptırıcam ama 1.5 yaşında da aşı yaptırılabiliyor mu? Erkek ve sanırım gözlerinde çapaklanma ya da akıntısı var. Neler yapabilirim bu konuda ve kendime nasıl alıştırırım cevaplarınızı bekliyorum.

10 CEVAP

zeynepgurgen

Aşılarını olmamış derken 1,5 yaşına kadar parazit aşısı,damlası bile mi olmamış?

maalesef olmamış. Niye olmadığını sordum ve bana ben kendime zor bakıyorum zaten öğrenciyim fala dedi.

ne yapmam gerek yazık kediye

mehmetkaplan

Bakamıyorsa niye sahiplenmiş cidden yazık kediye. Alır almaz veterinere götür ona danış illa iç dış parazit uygular damla falan. Alışması ilk aşama zaten alışır kısa sürede

Bir de bu kediye ne tür mama vermeliyim sanki biraz çelimsiz

çelimsiz derken zayıf anlamında

DrSu

1,5 yaş kedi yetişkin maması yiyebilir ;ama siz alır almaz onu veterinere götürün bence , uygun aşılama şemasını başlatsın bir an önce ikiniz için de en önemlisi bu , zaten veteriner kedinin durumuna uygun mamaları da önerir size.

Mehtaptuna

Aşı sonrada oluyor bende sokaktan yetişkin kedi götürup aşısini yaptirmistim sonra onu sahiplendimiştim

Tamam çok teşekkürler cevaplarınız için zaten en ilk işim onu veterinere götürmek olacak

408ghost

İlk once ic parazit asisisi ve dis parazit ense damlasi damlatir.Bi kac gun sonrada karma asi icin gidersiniz yasi buyuk oldugundan tek seferde yapar karma asiyi iki doz uygulamaz.Goz problemi icinde damlalar var onlardan verir buyuk ihtimalle.Ayrica vitamin macunlari alin.Size alismasi icinde zaman verin onun karakterini cozmeye calisin.Kolay gelsin