Kediniz Kaç Gram Mama Yiyor?

Kedico

Merhabalar kısırlaştırma operasyonu sonrası oğlumu ölçülü ve öğünlü beslemeye başlamıştım ve benim oğlum normalde çok obur sayılabilecek bir kediydi (kısırlaştıktan ve öğünlü beslemeden sonra böyle oldu) beslediğim mamanın oğluma uygun gramajında 50-80gr arası yazıyor ve ben 70gr veriyor olmama karşın her öğünününü büyük bir sabırsızlıkla bekler koyar koymaz yerdi. Fakat (mekan değişikliği) yazlık evimize geçmemizle birlikte oğlum günde 35-55 Gr arasında mamayı bitirir hale geldi eskiden mama kabına mama dökerken uçarak gelen oğlum şimdi mama koyduğumda hiç oralı olmuyor veterinerimle de görüştüm mekan değişikliği sebebiyledir bir hafta-10 gün içinde ancak uyum sağlar dedi ancak 3. Haftaya giriyoruz durumumuz hala böyle. Harekliliğinde hiç bir sorun yok aksine daha aktif olmaya başladı dışkılaması da normal. Bu hafta yeniden danışacağım veterinerime fakat sizlerin deneyimlerini de merak ediyorum acaba yaz olduğu için ve mekan değişikliği sonrası daha az miktarda mama yemesi normal midir?

9 CEVAP

NorthNight

Sıcaklardan dolayı iştahı azalmış olabilir. Bizimki yaklaşık 60gr bitirirdi bir süredir bitirmiyor birazı kalıyor ne kadarını yediğini ölçmedim ama.
Geçenlerde ig da kedi.bakisi sayfasıda paylaşmıştı sıcaklardan dolayı yaklaşık %15 oranında daha az yiyorlar diye. Bence endişelenmeyin

komurlolis

belki de aynı mamadan sıkılmıştır

yumak_bey

her kedi her duruma aynı sürede adapte olmaz, onu mutlu edecek şeyler yapmaya çalışın. belki de artık alışmıştır az yemeye bilemem

Kedico

@yumak_bey haklısınız mutlu olması için elimden geleni yapıyorum zaten tüm sevdiği eşyalarını beraberimizde getirdik mutlu gibi de burada tek değişim az yemesi belki de midesi küçüldü umarım öyledir sağolun

Kedico

@komurlolis cevabınız için teşekkürler çeşitli farklı yaş mamalar da vermeyi deniyorum yiyor fakat yine az yiyor

Kedico

@NorthNight cevabınız için teşekkürler umarım öyledir kendine yetecek kadar yiyor gibi kilo kaybıda yok henüz

Kedico

@NorthNight cevabınız için teşekkürler umarım öyledir kendine yetecek kadar yiyor gibi kilo kaybıda yok henüz

Kedico

@NorthNight cevabınız için teşekkürler umarım öyledir kendine yetecek kadar yiyor gibi kilo kaybıda yok henüz

Kedico

@NorthNight cevabınız için teşekkürler umarım öyledir kendine yetecek kadar yiyor gibi kilo kaybıda yok henüz