Kedim Çok Yalanıyor

Meehaba. Daha önce denk geldiğimdem daha fazla yalandığını görüyorum. Her oturduğunda yalanmadan duramıyor. Bu normal mi nedeni ne olabilir 🤔

11 CEVAP

Sezgek

Alerji yıllar sonra bile çıkabiliyor ben kızıma tavuk haşlayıp verdim yıllarca hiç bir şey yoktu bir anda çıktı açıkçası şu aşamada vet de bir şey yapamıyor benim en yakın arkadaşlarımdan biri vet biz alerjiyi onunla çözmeye çalışıyoruz çok zor alerji işi ilk olarak ek verdiğiniz ger şeyi kesmeniz gerekiyor malt olsun ödül maması olsun yaş mama olsun eğer yaşanma ve kaşınma devam ediyorsa farklı bir et içeriği ve mümkünse tahılsız bir mamaya geçiş yapıp gözlemlemeniz gerekiyor alerji ne yazık ki deneme yanılma usulü gidiyor ben bir kere yanlışlıkla tezgahta tavuk unutmuştum onu yendiğinde böyle deli gibi yalanıyordu normalde de çok yalanır obsesif bir kedidir sever temizliği ama bu alerji kaynaklı yalanmada resmen max 5-10 dk yalanmadan duruyordu sürekli yalanıyordu rahatsız olduğunu net anlayabiliyordum o dönemde zrytec tablet kullandık yalanması direkt kesildi ama ilaçlar bir yere kadar alerjide en önemli kısım beyin alerji yaptığını bulabilmek

yumak_bey

yani bizimkide yalanıyor ama kısa süreli ve sık yalanıyorsa normal uzun süreli sık yalanıyorsa bilemem açıkçası çok mu seviyorsunuz tüylerinin şeklinin bozulmasından rahatsız oluyor olabilir

Sezgek

Eğer gerçekten çok yaşandığına eminseniz alerji olma ihtimali yüksek birde böyle dişleri ile kıt kıt yapıyorsa kaşndığı için çok yaşanıyordur bizim kızında bir ara alerjiden dolayı öyle olmuştu yalanmadan 10 dk duramıyordu bir gözlemlemenizi öneririm ayrıca boyun ve kulak arkasınbölgesinde kaşınma oluyor mı dikkat et din derim

Emrylmz06

Ondan bende şikayetçiyim adam oturduğu her dakika yalanır mi ya 😒😅 göbeğini yara yapmıştı bir ara ... Seviyorlar ya bir cilt problemi olmadığı sürece temiz olmayı seviyorlar

Boyun bölgesini yara yaptı ama biz çizmiştir diye düşünmüştük belki kaşımaktan yapmış olabilir 🤔 hem yalanma hem kaşıntı olabiliyor ama uzun zamandır aynı mamayı kullanıyoruz sadece yaş mamaları değiştiriyorım sürekli.. neden olurki bu alerji

Sezgek

O zman kedinizin alerjisi var tavuklu mama kullandığınızı yazmışsınız bir yerde okumuştum bence derhal balıklı mamaya geçmenizi öneririm hatta mümkünse hypoallergenic mama kullanabilirsiniz tahmin ettiğim gibi yalanıyorsa yavrucağın sıkıntısı çoktur ileride bölgesel tüy dökülmeleri ve yaralar da başlar alerjinin neye olduğunu bulmak lazım önce bu dönemde hekime danışarak antihistaminik verebilirsiniz biz çok faydasını görmüştük yarım doz zrytec tablet geçmiş olsun

Çok teşekkürler. Peki bu alerji sonradan mı çıkar çünkü en başındam beri tavuklu mama kullanıyorum. Birde vet götürdüğüm test mi yapıyorlar ücret bilginiz varmı?

Çok sevildiği doğrudur😁 yani umarım öylesinedir çünkü alerjik olmasından korktum ama yakın zamanda mama değişikliği yapmadık

yumak_bey

olabilir çünkü ben kedimin kafasını sevince rahatsız olmuşssa hemen silkeleniyor, içiniz rahat etmezse veteninere danışabilirsiniz

komurlolis

kaşındığı için çok yalandıkları olabiliyor

Çok teşekkürler. Bir süre gözlem yapmak gerek sanırım. Sevgiler