Diş Dökme Süreci Ve Yerdeki Kan

miasugok

Arkadaşlar iyi geceler, yaklaşık yarım saat önce eve geldim. Romeonun mama kabının yanında bir damla kan vardı. Bütün patilerine ağzına burnuna poposuna baktım ama yok kanayan ya da yara bir yer:( dişlerine bakmaya çalıştım eksik var mı diye ama açmadı ağzını. Daha önce bir dişimiz düşmüştü, bir hafta kadar önce. Etrafta baya diş aradım sonra kuru mamalarının arasında buldum. Öyle olunca kuru mamasını aldım yerine yaş mama koydum yemedi ne yazıkki normalde saldırır:( sonra ben de kaşıkla yedirdim yaş mamayı. Çok şükür öyle olunca hepsini yedi. Çok sık su içiyor ve acı acı miyavlıyor şuan:( canı yanıyor belli. Ayrıca silmeme rağmen sürekli kan damlasının olduğu yeri kokluyor. Sanırım bizim bu diş dökme sürecimiz biraz sancılı geçecek çünkü çok ağlıyor:( tecrübeli arkadaşlar biraz yardımcı olabilirse çok sevinirim. Özellikle de bu kanama meselesinde. Sizde de kanlı bir süreçmiydi ve canı yanıyormuydu acaba kedinizin? Ayrıca bu kadar sık su içiyor muydu? Kuru mama yemesinde bir problem oldu mu? Bu konuda veterinerin bir yardımı dokunabilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Ben bunları yazarken bile acı acı miyavlıyor çok üzülüyorum:( hareket ediyor zaten aşırı hareketli bi kedi arada gidip tırmalama tahtasındaki oyuncakla bile oynuyor ama acı acı miyavlaması asla geçmiyor:(

19 CEVAP

zeynepgurgen

Ne yazık ki biraz sıkıntılı bu dönemler. Keyifsiz olması normal canınızı sıkmayın. :) Birkaç aya kadar hiçbir derdi kalmaz. :)

miasugok

Amiiin inşallaah:))

zeynepgurgen

Devam eden bir kanama yok sanıyorum

miasugok

Yok ama tek bir damla kan çok garip değil mi:( acaba diyorum daha çok kanadı da patisiyle örtmeye çalışırken sildi mi o izleri. Bir de hangi diş düşmüş onu asla anlayamıyorum yani bana tam gibi geliyor mesela o kocaman sivri dişlerden biri değil. Acaba bütün dişlerini döküyor mu biliyor musunuz?