Diş Dökme Süreci Ve Yerdeki Kan

miasugok

Arkadaşlar iyi geceler, yaklaşık yarım saat önce eve geldim. Romeonun mama kabının yanında bir damla kan vardı. Bütün patilerine ağzına burnuna poposuna baktım ama yok kanayan ya da yara bir yer:( dişlerine bakmaya çalıştım eksik var mı diye ama açmadı ağzını. Daha önce bir dişimiz düşmüştü, bir hafta kadar önce. Etrafta baya diş aradım sonra kuru mamalarının arasında buldum. Öyle olunca kuru mamasını aldım yerine yaş mama koydum yemedi ne yazıkki normalde saldırır:( sonra ben de kaşıkla yedirdim yaş mamayı. Çok şükür öyle olunca hepsini yedi. Çok sık su içiyor ve acı acı miyavlıyor şuan:( canı yanıyor belli. Ayrıca silmeme rağmen sürekli kan damlasının olduğu yeri kokluyor. Sanırım bizim bu diş dökme sürecimiz biraz sancılı geçecek çünkü çok ağlıyor:( tecrübeli arkadaşlar biraz yardımcı olabilirse çok sevinirim. Özellikle de bu kanama meselesinde. Sizde de kanlı bir süreçmiydi ve canı yanıyormuydu acaba kedinizin? Ayrıca bu kadar sık su içiyor muydu? Kuru mama yemesinde bir problem oldu mu? Bu konuda veterinerin bir yardımı dokunabilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Ben bunları yazarken bile acı acı miyavlıyor çok üzülüyorum:( hareket ediyor zaten aşırı hareketli bi kedi arada gidip tırmalama tahtasındaki oyuncakla bile oynuyor ama acı acı miyavlaması asla geçmiyor:(

19 CEVAP

zeynepgurgen

Kedilerde de diş değişim sürecinin bebeklerdeki gibi sancılı geçtiğini biliyorum. Bizde nasıl iştahsızlık, ateş yapabiliyorsa onlarda da yapabiliyor. Ben korkmanızı gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Her ihtimale karşı gözlemlersiniz. Haddinden fazla rahatsız olduğunu hissederseniz o zaman veterinerinize danışırsınız. İçinizi rahat tutun, bebeğiniz büyüyor. :))

zeynepgurgen

Ben hepsinin değiştiğini biliyorum. Ara sıra minik kanamalar olabilir. Dediğiniz gibi daha çok kanamış olsaydı mutlaka ağzının çevresindeki tüylerde, patilerinde görürdünüz.

deniz_berkan

şuanda o süreçteyiz bizde kıpkırmızı damakları minik minik patlatıyor dişlerini agzına bile zor bakıyorum , yaş mamayla idare etmeye calısıyorum tabi ben işteyken mecbur mamasından yiyiyor bizde kanama olmadı ama ciddi kırmızılık var:(((( keyfi yok sürekli yatıyor kendi kendine karanlık odalara gidiyor ki bunu hiç yapmazdı. sana göndereyim bak fotosuna

miasugok

Çok teşekkür ederim:( daha önce bi dışkıda kan vakası geçirdik biz. Bir kere patimizi burktuk baya topallıyorduk, bir kere de kafası çarpmıştı şişmişti ama hiç böyle acı acı miyavladığını duymamıştım. Çok şaşırdım ve kan meselesi beni biraz korkuttu

miasugok

Çok teşekkür ederim:( daha önce bi dışkıda kan vakası geçirdik biz. Bir kere patimizi burktuk baya topallıyorduk, bir kere de kafası çarpmıştı şişmişti ama hiç böyle acı acı miyavladığını duymamıştım. Çok şaşırdım ve kan meselesi beni biraz korkuttu

miasugok

Doğru söylüyorsunuz zeynep hanım çok teşekkür ederim

emine64

Geçmiş olsun umarım hemen atlatır. Dışkıda kan meselesi neyden kaynaklıymış

miasugok

Oyy kıyamam minnoşun hiç dişi kalmamış ya :) yanlış hatırlamıyorsam aşağı yukarı yaşıttı kedilerimiz:) inşallah siz de biz de sorunsuz atlatırız bu süreci. Beni en çok düşündüren kanının damlayacak kadar akmış olması ve böyle acı acı miyavlaması oldu. Bizimki oyun oynuyor hareketli ama aklına geliyor galiba bi anda ve kıyameti kopartıyor. Bu sitede bir arkadaş iki haftada uzadığını söylemişti dişlerinin. İnşallah biran önce atlatırız bu süreci. Çok teşekkür ederim cevabınız ve tatlı kedinizin görselini paylaştığınız için:)

miasugok

Mamadan kaynaklı olduğunu söylemişti veteriner açıkçası bi mama mide ya da bağırsak kanatacak kadar kötü olamaz diye düşünmüştüm o zaman ama gerçekten beslenmemizi değiştirince geçti

Kanama az oluyor dustukten sonra biraz kaniyor agzina pamuk koyamadim cunku surekli yalayip durdu kanayinca yas mamaya devam bebek gibi besleyeceksiniz:)

deniz_berkan

  1. aya dogru yoldayız :) bu aksam veterinere götürücem sonucu paylasırım hatta sizinkinin durumuyla ilgilide bilgi alıp yazacagım

deniz_berkan

6.ay *

zeynepgurgen

Gizem Hanım nasıl oldu Romeo? Kanaması var mı halen?

miasugok

Ne tatlısınız düşünüp sorduğunuz için çok teşekkür ederim mamasını yiyemiyor artık eskiden mama kabı bi günde boşalırdı şimdi iki günü buluyor bitmesi. Ama yaş mama vermiyorum, acımasızlık gibi gelecek ama, çok şişman romik. Veteriner zayıflaması gerek demişti o yüzden avantaja çevireyim dedim bu durumu.

Kanaması aynı gece durdu, ama sanırım bizim diş dökme sürecimiz böyle kanlı geçecek. Başka dişi dökülmedi o günden sonra ama döküldüğünde yine kanar diye düşünüyorum. Durduramayacağım boyuta ulaşırsa veterinere götürürüm artık. Çok sık gitmek istemiyorum veterinere, biraz tıklım tıklım bizim veterinerimiz. Mikrop kapar diye korkuyorum açıkçası.

Deniz_berken size de gerçekten çook teşekkür ederim siz bir ay büyükmüşsünüz bizden inşallah altıncı on altıncı yaşlarını görürüz allah hepsine uzun ömür versin