Acil Bakarmısınız Yavru Kedi

minemr3

Arkadaşlar 4 aylık kedi sahiplencem kuru mamayı nasıl vermeliyim ne yedirmeliyim genel olarak yatağını benim odama koycam kumunu tuvalete mama kaplarını da odama koyarım herhalde. Ve kedi geldiğinde direk yatağınımı göstermeliyim ne yapmalıyım

5 CEVAP

Anonymus985465

Kediler etçil hayvanlar. Sadece fare ve kuş yemek isterler. Gönül rahatlığıyla hergün haşlanmış tavuk, hindi, yağsız kıyma ve haftada bir ciğer, balık, yumurta sarısı yedirebilirsiniz. Jaliteli yaş mama da yedirebilirsiniz.
Suzionline'daki yaş mama kıyaslamalarını da okumalısınız. 11 kedim olduğundan mecburen kuru mama da yediriyorum.
Mama endüstrisinden komisyon alan veterinerler asla yaş mama ve tavuk önermezler ve kuru mamayı göklere çıkarırlar.
Kedinizin sağlığı ve ileride üzüntü yaşamamak ayrıca bütçenizi de korumak için kuru mama önermiyorum.
Yavruyu ilkönce veterinere götürüp bir hemogram, iç dış parazitlerini yaptırın.
Evde ilkönce heryeri koklayacak sonra bir kenara çekilecektir. Yarağına ve kumuna alıştırmak için başlangıçta mamasını oralara koyabilirsiniz
Güle güle büyütün

Zeytinbey

Bütçenizi korumak adına kuru mama önermiyorlar fakat et tavuk hindi çok ucuz sanırım. Bir kediye her gün et yedirmeye başlarsanız bir daha asla kuru mama yemez ve ilerde ciddi anlamda çok zorlanırsınız. Bütçenize göre içeriğinde gerçek et olan iyi bir kitten kuru mamayla başlayabilirsiniz. Yaş mamayı da sürekli verirseniz kuru mama yemeyecektir haftada birkaç kez yaş mama veya kendi yapacağınız yaş mamalardan verebilirsiniz. Kendi yatağınıza alistirirsaniz hep sizinle yatmak isteyecek ve kendi yatagina asla alışmayacaktir. Öncelikle yatağına alıştırmaya çalışın uyuduğunda ya da uykusu geldiğinde sürekli yatağına koyun bu sayede alisacaktir. Yatağını mama ve su kaplarini kum kabından uzak tutun. Tuvalet kokusunun olduğu yerde ne yemek yemek ister ne de uyumak. Bir sorunuz olduğunda bana ulaşabilirsiniz

Anonymus683514

Eğer bolca vakit ve para yoksa Kuru mama mecburen vereceksiniz. Haftada 1 ya da 2 yaş mama verebilirsiniz hazır alarak veya kendiniz yaparak. 4 aylık kedi yavru kedi kuru maması yer.

Ek olarak tırnakları için tırmalama tahtası da öneririm erkenden alışsın. Yatağı gosterseniz de o istemedikçe yatmaz zaten yatakları pek kullanmiyor kediler

aysenevin

kumuna patilerini sürün ilk geldiğinde tuvaletini yapacağı yeri öğrensin. mama ve su kaplarını tuvaletinden uzağa koyun bence. çünkü oradaki mama yemek istemiyorlar. kediler temizler. kokuya çok duyarlılar. yatak konusuna gelince siz ne alırsanız nerede yatmasını isterseniz isteyin o istediği yerde yatar. zaman geçtikçe öğreneceksiniz. benim tavsiyem tırmalama tahtası alıp ona alıştırın bir de taramaya alıştırın kedinizi.

dumilik

kuru mama ile başlayın sürekli yaş mama veya et verirseniz kuru mamayı unutur. Eve getirdiğinizde önce kumuna koyun yerini öğrensin,mama ve suyu gösterin. Size alıştıkça neye nasıl ihtiyacı olduğunu zaten anlarsınız.