2 Yetişkin Kedi Birbirine Alışır Mı?

Cook

Oğlum 2 yaşını biraz geçgin,biraz stresli ve korona pozitif bir kedi.Bu yıl 1 ay 2 yavru,3 gün de başka bir yavru misafir ettik,hepsine tısladı yakınlık göstermedi asla.Şimdi geçici yuvada anne ve yavrularım var,yavrulardan birini sahiplendirebildim şu anlık ama gerisinin de bi şekilde yuvaya gideceğini düşünüyorum.Fakat annenin sahiplenilmesi çok zor,hem büyük hem tekir kedi.3 ay gibi bi süredir evde yaşıyor ve sokağı unuttuğunu düşünüyorum.Anneyi kısırlaştırıp ben sahiplenmek istiyorum ama oğlumun strese girmesinden,koronasının fipe çevirmesinden korkuyorum.Bir süreliğine deneyeceğim yine de fakat sizin de fikirlerinizi almak istedim.Anne tahmini 1 yaşında benim oğlum 2,sizce birbirlerine alıştırabilir miyim?

7 CEVAP

Superisi814

Merhabalar,
Çok ince ayar bir durum bu.. Böyle bir soruda insan ne diyeceğini şaşırıyor.
Ne kalbim diğerini sokağa sakın demeye el veriyor, ne de hassasiyeti olan bir can varken sahiplenin diyebiliyor.
Sadece kararınız ne olursa olsun, kalbimizin onayı ile olsun .. Ikisi için de hayırlısı olsun..

cibvesushi

Merhaba, kediniz hasta olduğu için geçerli mi bilmiyorum ama bir süre sonra birbirlerine alışacaklarını söylemişti veterinerim. Ayrıca anne kedi dişi olduğu için de olumlu bakılabilir duruma ikisi de erkek olsa biraz sıkıntı olabilirdi. Ama anne kediye de tıslıyor mu? Belki anne kedi de yavrularını korumak istediği için bir gerginlik oluşmuş olabilir mi?

Cook

Anneyle henüz tanıştırmadım ama birkaç hafta içinde aynı eve alıp deneyeceğim mecbur.Sokağa salsam salamıyorum,kaçıncı ilanı verdim hatırlamıyorum bile.En azından şansımı denemiş olayım istiyorum.İkinci kedi hep istiyordum nasibi varmış kızımın demek ki.Umarım kolay bir süreç geçiririz

cibvesushi

Bir canı sokağa atmaktansa denemeye değer. Umarım olumlu sonuçlar alırsınız. 💕

Minigimmm

kediniz corona olduğu için alacağınız kediye de bulaşma ihtimali var, bunu bir hekime danışmak gerekir. bende 2. kedi düşündüm ama kedim corona taşıyıcısı olduğu için doğrusunu bilemedim

Cook

Kedimin dışkı saçılımı tamamen bitti,kanda korona titresi yüksek çıkıyor hala pozitif ama yanındaki kediye bulaştırma ihtimali çok çok düşük.Anne kediyi de sokaktan bulmuştum zaten,onun pozitif olma ihtimali çok çok yüksek