Doğuştan Bir Şey Mi Hastalık Mı

consina

Sokakta bulduğum kedi boynunda yaralar var

6 CEVAP

Anonymus985465

Fotoğrafla teşhis mümkün değil. Pire, mantar, uyuz vb olabilir.
Veterinere götürmenizi öneririm

dumilik

bana mantar gibi geldi sokak kedilerinde bağışıklık düşüklüğünden mantar durumu çok yaygın

Lils

Doğuştan olduğunu sanmıyorum. Hastalık bence

Warriorsans

Eğer zayıfsa boynunun ince olması normal. Yaralar da başka kediyle kavga ettiyse olabilir, mantar vs de olabilir bilemeyiz

NorthNight

Boynunun inceliği bir yere sıkıştıysa ve oradaki kas ve bağ dokuları zarar gördüyse olmuş olabilir. Aynı şekilde yaralar da bu sebeple olabilir. Veteriner muayenesi olmadan net bişey söylemek mümkün değil.

consina

Boxa koyabilirsem götürücem doğuştan mı hastalık mı derken boynunun aşırı ince olmasından bahsetmiştim