Balıklı Mama Mı? Tavuklu Mama Mı? Anket

KravatliKedi

Anket

BALIKLI
(18 oy)
TAVUKLU
(10 oy)
Toplam (28 oy)

Özellikle 1 yaş altı için ankete katilim sağlarsanız sevinirim yavru kediler için genellikle tavuklu mama üretiliyor sizce neden

11 CEVAP

NorthNight

İstisnalar tabi ki vardır ama kedilerin sevdiği mama aromaları sırasıyla tavuk, balık, kırmızı et şeklinde oluyor. Genellikle tavuklu mama sevildiği için üretimide fazla ayrıca balığa göre tavuğun maliyetide düşük firmalar açısından düşünülürse.

byzkpln

Ben balıklı mama veriyorum kedim 7 aylık şuan. Arada haşlanmış tavuk ve tavuk suyu verdiğim için tavuklu mama almıyorum fazla tavuk tüketimi zaten mantarı tetikliyor. Tuna balıklı Hills kullanıyoruz bebekliğinden beri sıkılmadan yiyor

byzkpln

@karamelbiberfamily Fakat tavuk alerjiniz varsa Hills kullanmayın. Balıklısının içinde bile bi miktar tavuk yağı var

Gunesyildirimm

İnstagramda sanırım kedi bakışı sayfası bununla ilgili bir post hazırlamıştı. Bilinenin aksine balık kedilerde daha çok alerjiye sebep oluyormuş. Tavuğun sindirimi kediler açısından daha kolay. Özellikle yavru oldukları için kolay sindirmeleri açısından mamalar hep tavuklu oluyormuş. Ben de çok şaşırmıştım bunu öğrenince çünkü genelde herkes balıklı mama balıklı mama diyordu, tavuk sanki kötü bir şey mi gibi bir algı vardı. Eğrr kedinizin tavuğa alerjisi yoksa tavuklu mama kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Tüy sağlığı için ekstra somon yağı vs alabilirsiniz. Bir de bence sürekli aynı aromayı kullanmak da mantıklı değil. 5 ay tavuklu, 5 ay balıklı mana verebilirsiniz. Böylesi bana daha mantıklı geliyor. Hem kediniz aromadan sıkılmamış olur

yaaamur

benim kızım neredeyse 3 yaşında, ne zaman tavuklu mama kullansak tüy döküşü her zamankinden daha fazla oluyor bazı kedilerin tavuğa alerjisi olabiliyor bunu deneyerek almak lazım 👍🏻

Deniz1741

Ben 1 yaş altında tavuklu mama kullanmayı tercih ediyorum. Tabi balık veya tavuk hangisinin iyi geleceği yine kediden kediye değişir.

azraecem

Kediden kediye göre değişebilir ama genellikle kediler tavukluları daha çok tercih ediyorlar. Ben kendi kedim için genellikle tavuklu tercih ediyorum. Birde balıklı mamalar daha yoğun bir kokuya sahipler o yüzden ben tercih etmiyorum.

Hills markasından memnun musunuz bende tavuklu kullanıyorum bayadır ama sanırım bu sıcak havalarda alerjiyi tetikledi balıklı mamaya geçmeyi düşünüyorum

byzkpln

Hillsten memnunum 5 aydır kedim bu mamayı yiyor. Hiç tavuklusunu almadım. Hatta son zamanlarda aşırı tüketmesinden ve hızlı yemesinden dolayı gaz problemi yaşıyor 🤦🏻‍♀️ Yavaş yemesi için özel mama kabı aldım.Deneyebilirsiniz kediniz içinde değişiklik olur zaten 1 yaş öncesi gelişimi için veterinerlerde Hills öneriyor biz öyle başlamıştık

Gunesyildirimm

https://www.instagram.com/p/Cdp-horsHF8/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Dediğim post da bu, bence mutlaka okuyun çok değerli bilgiler

Palyaco

Balıklı mama tavsiye etmiyorum hepsi çiftlik ve Avrupa'daki bir araştırma yüzde 80 köpek balığı ciktib arastirmada