Tavuğa Alerji Olan İçin Mama Önerisi?

Merhaba. Uzun zamandır tavuklu kuru ve yaş mama kullanıyorum. Ama birçok yerde duydum ki sonradan tavuğa alerji çıkabiliyormuş. Bende mamayı değiştirmek istiyorum, denemek istiyorum. İki tane 10 aylık tekir kızım var henüz kısır değiller. Önerebileceğiniz hipoalerjenik yada sadece deniz ürünlü mama var mı?

9 CEVAP

dilanbulent

Bütçenizi yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz

miraytas

Britcare hipoalerjenik mamalara bakabilirsiniz bence

Lils

Menunsaniz aynı mamada kalın. Alerji oluşacağını sanmıyorum şu an yoksa. Nadir bir şey sonradan alerji. Ben brit care kullanıyorum hipoalerjenik ve çoğu maması tavuk içermiyor. Geçiş sürecini 2 hafta tutup o sürede her gün 1 tatlı kaşığı kefir verirseniz ishal olmaz büyük ihtimalle

Gunesyildirimm

https://www.instagram.com/p/Cdp-horsHF8/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Bu postu bir okuyun bence, tavuk sanılanın aksine kötü bir protein kaynağı değil

Sezgek

Güneş yıldırım zaten tavuk eti kötü bir protein kaynağı olduğunu iddia ettiğini sanmıyorum arkadaşın ama alerjisi varsa yavrunuzun yapabileceğiniz bir şey yok yani arkadaşımız da alerjiden dolayı farklı bir protein kaynağı arıyor zaten

Yani şöyle şuan bozita kullanıyorum. N&d düşünmüyorum çok fazla şikayet var. Beni orijen acana gibi markalar zorlar ama onun haricinde hepsine açığım.

Merveabdn

Britcare ve hills ton balıklı alerjik kedime kullanabildiğim mamalar

Palyaco

Sığır etli veya kuzulu mamaları tercih edin nd kinoa kuzulu veya exclusion sığır etli tavsiye ederim

Gunesyildirimm

Sezgek kedimin alerjisi var dememişki, ilerde alerji çıkar diye değiştirmek istiyorum demiş. Alerjisi varsa kedisinin böyle cevap vermezdim zaten