Kedimin Şiddet Görüp Görmediğini Nasıl Anlarım

Kuzenlerim iki gündür bizde kalıyorlar kedim daha öncesinde onları gördü hatta beraber uyudukları bile olmuştu. Dün kuzenlerim eve benden önce gittiler kedim evde yalnızken ve eve geldiğimden beri kedim küçük kuzenime tıslıyor ve gördüğü an saldırma pozisyonuna geçiyor. Büyük kuzenime yapmıyor arada bana da tısladı ve bugüne kadar hiç tısladığını duymadığım yüzümü tırmalamayan kedim bu sabah yüzümü de tırmaladı. Beline ve belden aşağıya doğru sevmek için dokunduğumda hafif tiz bi miyavlama yapıyor ve bir anda dönüp pati atıyor bir de daha önceden korkup saklandığı yerlere sabahtan beri saklanıp duruyor. Kedim küçük kuzenimden şiddet görmüş olabilir mi acaba? bir şey yaptın mı dediğimde hayır diyor normal olarak

5 CEVAP

yumak_bey

çok ciddi bir durum kedi psikolojisi açısından fakat kuzeninize suç atmayın direkt olarak 😇 isterseniz başka bir durum olmuş olabilir mi diye veterinere götürün veya kuzeninize "kızmayacağım lütfen söyle bir şey mi yaptın" falan diyebilirsiniz

byzkpln

Çok üzüldüm şiddet görmüş olabilir bu kadar hırçınlaşmadı normal değiş. Yada yanlışlıkla kuyruğuna patisine basmışta olabilir. Kediler normalde evdeki yabancıları sevmezler. Bölgesini işgal etmiş olarak düşünüp hırçınlık gösteriyor da olabilir. Yani buradan net bişey söylemek çok zor kedinizi en iyi siz tanırsınız. Sağına soluna iyice bi bakın. Sevin okşayın ilgiye alışkın bir kediyse son zamanlarda ilgi gösteremediyseniz kıskanmış olmasıda bi olasılık tabi. Hiç olmazsa veterinere götürün. Geçmiş olsun

Cevaplar için teşekkürler yarın veterinere götürecektim zaten bu siteyi buldum internette biraz araştırma yaptığımda (davranışları normal gelmediğinden)sormak istemiştim teşekkürler tekrar cevaplarınız için😇😇

byzkpln

Rica ederim umarım sadece kıskançlıktır 💕 Geçmiş olsun

Lils

Kuzeniniz küçükse oyun amaçlı korkutmuş ya da ellemiş olabilir. Kedileri olmayan insanlar nasıl davranılması gerektiğini bilmiyorlar pek. Benim arkadaşım geldiğinde de kedim gerilmişti çünkü kucağına almak istedi ama kedimi tam kavrayamadı. Kedim de gerildi ve sıkıldı. Bana da ters davrandı. Böyle küçük şeyler bile rahatsız edebiliyor onları.