Bitmeyen İç Parazit Problemi

Asleda

Merhabalar. Moli de sürekli iç parazit problemi var. Sanırım yavruluk döneminde temizlenmedi. Şu an 17 aylık. 3 ayda bir hap veriyoruz. 3 ay yaklaşınca dışkısında hareketsiz parazitler görülmeye başlıyor. Aileme bulaşır diye korkuyorum çünkü bizimle birlikte evde yaşıyor. Yeni yeni tuvalet konusunda egitebildik. Birkaç veterinere danıştım ama tatmin edici cevap alamadım. Larvalar insan ciğerinde kist falan oluşturuyormuş. Hem sağlığımız için hem moli nin sağlığı için korkuyorum. Fikir ve tecrübelerini zi paylaşır mısınız ?

1 CEVAP

Burakvural

Köpek kisti ciddi anlam da çok tehlileki bunu kendim den yaşadım 2 yıl önce köpek kisti nediyle karaciğer de kitle oluştu ve 3 ay hastane de yattım tedavi ilaçla giderilmedi ve ameliyat oldım karaciğerim den parça alındı hayvanı ne ladar severseniz sevin ilk önce kendi sağlınığınz tedavi hayvan için ne gerekiysa yapın ciddi anlam da sarılık riski taşır ve bu ile de çocuklarınıza da geçebilir