Bu Mamalardan Hangisi Daha İyi

Anket

Nutri feline
(10 oy)
Prochoice
(1 oy)
Bravery
(10 oy)
Toplam (21 oy)

İçerik olarak alerjisi olan kedi için hangisi daha iyi karar veremedim

9 CEVAP

Warriorsans

Bravery markasını çok bilmiyorum ama şöyle bir Googlelayıp içeriğine bakınca güzel gibi duruyor. Nutri feline yaş mamaları da kuru mamaları da içerik ve performans olarak bence başarılı olan bir marka. Prochoice aralarında en son sıraya koyardım ben

Palyaco

İçeriğinde tavuk olmayan 3mama var acana orjin ve exclusion ton balıklı

Güncel

AhsenAise

Kedinizin ne/ neye alerjisi var ? Tavuk ve türevleri ne mi,tahıla mi ?

Warriorsans

Alerji konusunda bir bilgim yok neye alerjisi olduğu nasıl bir alerji tipi olduğu önemli bu durumda

Tavuğa alerjisi var🥺

Lils

Nutri feline kesinlikle

Poncimin

Nutri Feline en çok oy almış ama tavuğa alerjisi var demişsiniz bu yüzden tercih etmeyin derim çünkü Nutri Feline'nin somonlu diye geçmesine aldanmayın içerisinde yalnızca %5 somon var. Geri kalan et kaynağının büyük bir kısmı kümes hayvanları etinden oluşuyor. Kümes hayvanları eti de tavuk, hindi vb. etler demek. Aynı şekilde ProChoice maması da somonlu diye geçiyor ama içinde somondan çok tavuk var. Resmini paylaştığınız mamasının içinde %34 tavuk var, denildiği gibi sadece somonlu bir mama değil. İki mamanın da içeriklerini paylaşıyorum, siz de bakabilirsiniz:

https://www.nutripetfoods.com/tr/kedi-mamalari/kuru-mamalar/adult-salmon/

https://www.prochoice.com.tr/urunler/kedi/kuru-mamalar/yetiskin-kediler-icin-somonlu-ve-pirincli-pro34/

Bu yüzden bu üç mama arasından ben Bravery derim. Bravery ayrıca hipoalerjenik olduğunu belirtiyor ve somonlu mamasında ana et kaynağı gerçekten somon etinden oluşuyor. İçerik olarak da iyi gözüken bir mama. Tercih edilebilir. Bir de Britcare'in besin alerjisi olan kediler için özel olarak çıkarttığı Ringa Balıklı ve Böcekli maması var, ona da bakabilirsiniz.

Sezgek

Alerjisi olan kediniz için en yazık ki bu üç mama da iyi gelmeyecektir bu mamalar orta alt segment sayılacak mamalar ve genellikle içeriklerinde direkt olarak tavuk eti kullanmasa içerik olarak tavuk ciğeri ya da tavuk yağı kullanıyorlar eğer alerjik bir kediniz barsa hypoallergenic mamalara yönelmenizi tavsiye ederim brit care vet serisi mamasında deri sağlığı için olan mamasında hiç tavuk yok bir de ringa balıklı ve böcekli mamasında yeni geliştirmişler içeriği tatlandırma amaçlı Hindistan cevizi yağı var bende denemek için yeni aldım ona da bakabilirsiniz ama tavuk alerjisi için bu mamaların iyi geleceğini düşünmüyorum ne yazık ki