Tekir Kediler Sevdirirmi?

Gamzesoyyy

5 aylık erkek tekir sahiplencem ama kimse sevdirmez sürekli koku bırakır dedi.Gerçekten sevdirmezmi sürekli ısırırmı nasıl davranmalıyım?

8 CEVAP

Merveabdn

Bende cins kedilerin sevdirmediğini, çok oyuncu olmadıklarını biliyorum. Arkadasımın scottishi var aşırı tepkisiz bi hayvan..ne adına bakıyor ne sevmeye geliyor. Tekirler öylemi adını söyle iki anneeeem diye sev hemen göbek acarlar, evin içinde deli gibi koşarlar. Sürtünürler felan.

Merhaba

Teyzemin kedisi tekir, o kadar agresif ki asla insanı doğru yolda düz yürütmüyor. Biz bu durumdan dolayı hiç tekir kedi sahiplenmek istemedik.Hatta sokaktan sahiplenmek istemedik :( Önyargılı davrandık. Scottish kedi satın aldık.

Kedimiz alsa kendini sevdirmiyor :D Dokunduğun an saatlerce kendini yalıyor. Canı isterse sen uyurken çevrende uyur yoksa iğrenen bakışlar atıyor :D Tercihine saygı duyuyoruz ve onu çok seviyoruz.

Ben şimdi sokak hayvanlarını besleme,kısırlaştırma ve sahiplendirme ile uğraşıyorum. Bütün önyargılarım çöp oldu. O korktuğumuz tekirler kendini sevdirmek için şekilden şekile giriyor. ayakkabıma yatıyorlar :( Bir lokma koysan sana teşekkür etmekten yiyemiyor :(

İnsan gibi hayvanlarında karakterleri var. Kimi başından aşağı inmiyor kimi elini uzatsan kilometrelerce kaçıyor. Bu biraz şans meselesi. Birde sahipleneceğiniz kedi şuan nerede? Bir yuvada ise kesinlikle o kişiler karakterini anlamıştır. Ne olursa olsun onu asla bırakmayacağınız onun tercihlerine saygı duyacağınız bir sahiplenme yapmanız sizi hayal kırıklığına uğratmaz :)

JujuAlkn

Kedim tekir ve çoooook tatli bizede çok bağli çok zeki tekir kediler genelikle böyledir ama karakter değişiklik gösterebilirler

Zeytinbey

Hayır her kedinin karakteri farklı. Tıpkı bizim gibiler. Hepimiz aynı davranışı gösterebiliyor muyuz? Hayır. Vazgeçmeyin ve o güzel çocuğu sahiplenin.

Anonymus683514

Benimki sürekli sevdiriyor kendini. Sevdirmez diye kim dediyse boş konusmus. Aksine bazı cins kediler pek sevdirmiyor benim gozlemim

Sezgek

Her kedinin karakteri var bu cins olup olmaması ile de alakalı değiş aynı insanlar gibi kediden kediye değişiyor ama size şunu garanti edebilirim varlığı bile sizi mutlu ediyor inanın buna mesela dün gece eşinle bir anda aşka geldik bizimki öyle koltukta yanlıyor bir şey yaptığı da yok önce ben başladım Allahım şunun güzelliğine bak şunun burnuna boncuk gözlerine bak diye sonra eşim aldı sazı yerim kulaklarını bacaklarını prenses benim kızım diye seviyoruz öyle bir anda mutlu olduk kendi kendimize temas bile etmedik yani bizimki de sadece bize bakıyor 😅🤣 ama eminim sevildiklerini anlıyorlar yani bu bile yetiyor iyi ki var dedirtiyor Allah hepimizin yavrularını kazadan beladan korusun 🧿

AhsenAise

Enerjik ,kolay hasta olmayan,sevgi delisi ,kıpır kıpır ,oyuncu yemek secmeyen aşırı şeker birşey oluyor tekirler , kısırlaştırma yaparsanız koku bırakmaz ,cinsi fark etmeksizin tüm erkek kediler kızgınlığa girince koku bırakır

Lils

Cinsi fark etmez her kedinin karakteri farklıdır. Gördüğüm cins kedilerin hiçbiri sevdirmiyordu. Genelleyecek olursam en sevgi dolu kediler sarmanlar bence.