Damla Damlatmaya Çalışmaktan Yıldım

Ollalala

Gözüne damla damlatmam gerekiyor fakat sürekli kaçmasından yıldım. Veteriner günde minimum 5 kere her iki göze iki damla dedi ama tek göze 3 kere bile zor yapıyoruz. Sürekli kaçıyor ensesinden tutunca tırnak çıkartıyor inanılmaz geriliyor artık yanına yaklaşırken bile kaçıyor damla sonrası yaş mama vermek bile işe yaramıyor. Yaş mamayı yiyor ama yine kaçıyor bıktım artık

5 CEVAP

BiciriginAnnesi

Bir pamuğa damlatmaniz gereken miktarı damlatın pamuk yardımı ile silin aynı işlemi görüyor veterinerimiz bize öyle söylemişti bende öyle deneyerek yaptım uygulamış olduğumuz bu yöntemle başarılı sonuçlar elde ettik.
Siz de deneye bilirsiniz.

Superisi814

Ben bu duyguyu bilirim.Goz damlası ya da ağza ilaç zorluyor.Bu durumda astronot kıyafetim olsaydı, is görürdü.Göz için eğer normalimde biraz yumuşak huylu ise , kucağıma alıyorum.Patileri be enseyi sıkıştiriyorum.Kacmaya çabalıyor elbette, ama oluyor.Ancak asabigillerden olan ise, havlu ile sarmalamam gerekiyor, tek yapamıyorum ama biri kediyi havlu ile kucaklamışken, ben damlatiyorum.

Ollalala

Aslında yumuşak huylu saldırganlaşmak yerine kaçıyor neyseki..
ama o kaçtıkça ve biz damlatamadıkça gözünün de iyileşmediğini görünce çok üzülüyorum

Sezgek

Öncelikle sağlık konusundan sert olmaktan çekinmeyeceksiniz kendi deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım göz damlası da damlattım hap da yutturdum ilaç da sürdüm benim kedin canavar bir kedi değildir saldırmaz ama kaçmak için elinden gelen her şeyi yapar ve tekir kedidir oldukça güçlü ve atletiktir göz damlasını şöyle damlatıyordum enseden çok sıkı tutuyordum sonra bacaklarımın arasına onu sabitliyordum zaten enseden sıkı tutarsanız hareket edemiyor hatta gözleri bile açık oluyor daha sonra da damlayı damlatıyorum bir n önemli nokta enseyi geniş ve sıkı tutmak sıkı tutarsanız zaten onlar hareket edemiyor dediğim gibi canı yanar korkusuyla nazik yada yavaş olmamak gerekiyor enseden tutmak onların canını yakmıyormuş bizzat vet arkadaşıma sordum sonuçta bu ilaçları kullanmanız onların sağlığı için umarım damlatabilirsiniz

meov

hiçbiri işe yaramazsa yakalayıp büyük bir havluya sarın, tırnakları devre dışı bırakırsınız.