File De Fayda Etmedi

bademish

Kedim rahatlasın hava alsın diye balkonumu fileyle kapattım. Büyük bir balkonum var 15 metrelik fileyle şekline göre en makul şekilde kapattım ama hiperaktif kızım sürekli balkonun sonuna denk gelen kısmı parçalayıp çıkmaya çalışıyor. Balkonun sonu bombeli geldiğinden orada ufak bir boşluk var ve her balkona çıkışında buradan kaçmaya çalışıyor. Altını kapatıyorum üstünden çıkmaya çalışıyor. Fileyi bağlıyorum yırtmaya çalışıyor. İçeri alıyorum ağlıyor sinirleniyor. Fileye tırmanırken almaya çalışıyorum bana çok kızıyor. Yani artık fileye de güvenemiyorum ne yapmalıyım bilmiyorum. Kızım 9 aylık ve kısır. Çok hareketli bi kız ama kafayı taktı oraya balkondan dışarıyı bile izlemiyor direkt oraya koşuyor açtığımda. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Yorumlarınız çok önemli teşekkürler şimdiden

6 CEVAP

byzkpln

File yerine kafes teli ile kapatıyorlar şimdi. Bi kaç kişide öyle gördüm. Daha sağlam olduğunu söylüyorlar. Ben kullanmıyorum balkonumuz kapalı zaten. Deneyebilirsiniz birde onu

aslihan_e

Küçük delikli kafes teli, duvara iyice monte edilmeli boşluk kalmayacak şekilde. Kaçsa bizimkiler kaçardı. Boşluk kalmazsa kaçamaz. Kümes teli de olur ama daha bükülmeye meyilli. En iyisi bükülme yapmayan kafes telleri.

Gunesyildirimm

O zaman minimum boşluk olacak şekilde file yapmalısınız 3 cm değil 1 cm. Ve boşluk kalmasın diye çok dikkat etmelisiniz, kafaya taktığı yeri özellikle sağlamlaştırın

bademish

Öneri için çok teşekkürler. Ama kızım çelikten bile yaptırsam bir yolunu bulup bir boşluk bulup kaçmaya çalışır gibi geliyor. Dünyanın en inat kedisi çünkü işe yarar mı bilemiyorum😪 En son çıkmaya çalıştığı yerin önünü kapıyla kapattım ama 3 cmlik boşluktan bile kafasını sokup bir şekilde geçmeyi başardı yani bilemiyorum..

byzkpln

Ah bu annelerin çektiği nedir 😂🤦🏻‍♀️ İnstagramda kedibakisi adında canım arkadaşım Melisa’nın sayfası var. Orada file sineklik kafes önerisi adı altında bir çok paylaşımı var öne çıkan hikayelerde görebilirsiniz 🙏🏻 Hiç olmadı mesaj atın resimini çekin balkonunuzdaki açık kısmın. O yardımcı olabilir ☺️

bademish

Arkadaşlar cevaplarınızı okudum çok teşekkürler. Balkonun kedimin çıktığı kısmı yalıtıma denk geldiği için sağlam bir şekilde sabitleyemediğimden tel vs çözümleri kullanamıyorum maalesef. Ama şöyle yaptım, balkonda çalıştığım için gün boyunca kontrollü şekilde çıkarıyorum ve her oraya tırmanmaya çalıştığında aşağı indiriyorum. Geceleri de balkonları kapatıyorum yanımda yatıyor zaten. Bakalım başka çözüm bulana kadar böyle devam edeceğiz