Kedi Tüy Dökümünü Ne Engeller

OzlemCeylan

Herkese iyi akşamlar. Düzenli malt, vitamin vermeme rağmen kedimin tuylerindeki dökülmeyi engelleyemiyirum. Bir cekmeye 20 tane tüy geliyir. Hangi vitaminleri önerirsiniz.

15 CEVAP

Palyaco

Tüy sağlığına vest plus kitten cok iyi ve happy cat kolon yağı cok iyi geliyor

Kubraanurrr

Benim kedimde bu aralar cok fazla tüy döküyorr büyük ihtimalle mevsim geçislerinden kaynaklı

OzlemCeylan

Öneri üzerine biofeline somk
yağı aldim. Umarım işe yarar sağolun

OzlemCeylan

Somon yağı

latte9

Her gün tarayın onunda olumlu etkisi var

Emrylmz06

Ne yazikki hiç dökmez diyebileceğimiz bir madde yok 🤷🏻‍♀️ Lakin mama,besin takviyesi,malt,vitamin vs destekleyerek birde sık sık tarama yaparsanız en aza iner

OzlemCeylan

Mama olarak Royal canin kullanıyoruz. Maltı biofeline kullaniyoruz. Şimdi aynı markanın somon yağıni ve plus+b kedi tüyü sağlığı için damla aldık. Damlanın ise yaradigimı söylediler. Umarım etkili olur çünkü aşırı derecede anormal dökülüyor. Yakın xamanda veterinerde gittik bir hastalığı rahatsızlığı yok mevsim geçisi bizi kötü etkileri sanırım.

Becatbe

Ağda:)

deniznergis

kısa tüyleri çıkıyor şu an ense ve sırtının yarısına kadar çıktı .furminator ile taradım şu an kedi yastıgını doldurur valla .dökülmemesi için çare yok sanırım.

aeri-l

Mama olarak royal canin kullanıyormuşsunuz royalin hair skin mamasının yorumları çok iyi ben denemedim ama iki kiloluk paketinde bile bir hafta sonra etkisini gördüğünü yazanlar olmuş. Deneyebilirsiniz isterseniz. Somon yağı ve biofeline b+dan ben etki göremedim kullandığımda. Kimi kullananlar ikinci kutusunda etki ettiğini söylemişlerdi fakat ikinci kutuyu almadım herhangi bir değişim göremediğim için, ki düzenli de vermiştim. Bunun dışında düzenli taramak, stressiz bir ortamda yaşaması gibi etkenler de tüy dökülmesini etkileyebiliyor. Kısır değilse kızgınlık döneminde artabiliyor mesela tüy dökülmesi..

Merhaba

Bizimde çok fazla tüy problemimiz vardı. Veterinerimizin önerisi ile;
1-Her gün 2ml optiderma kullanıyoruz.3 ay boyunca kullanacağız. (5.günden itibaren gözle görülür bir fark oluştu.)
2-Haftada 1-2 defa orijinal furminatör ile tarıyoruz.
3-Her gün tarama eldivenine crystalin sıkarak 3-5 dakika tarıyoruz.
4-Bu süreç zarfında mama değiştirdik. (Virbac marka mama kullanıyoruz.)
5-Düzenli malt kullanıyoruz.Tarama sonrası dökülen tüyleri kolay atabilsin diye.

Çok büyük oranda değişim var.

OzlemCeylan

Ağda diyen arkadaş komik değil yardım istemiştim sadece kedim konusunda hassasım bilgin için sağol

OzlemCeylan

Yorumları iyiydi bakalım deneyeceğiz. Kedim kısır bu arada. Stresli değil aslında gayet nazlı ve her an sevilen bir kedi, kedilerin su kabı mama kabı temiz olmayınca bile strese görebiliyorlar. Günümün yarısını onun için harcıyorum severek tabi. Tuvaleti hep temizdir. Su kabı mama kabı her gün yıkanıyor. Seviyoruz da ben mevsim değişikliği olacağını düşündüm. Umarım en kisa zamanda geçer. Yinede etkili bir yöntemi olan fikir verirse sevinirim. Elbette kökten çözümü yok fakat en aza indirmek için soruyorum

Emrylmz06

Royal canin 37 kullandım. İleriki zamanlarda uzun süre kullanim etkisi galiba (yıllarca kullanan var) kusma görüldü . Reflü oluşmuş. Daha sonra proplan geçişi yaptım orijinal ve Hypo-Alerjenik kullandım. Oda kilo aldırdı sipaya 😀 şimdi çok çok araştırarak Procohice diye bir mamaya geçtim balıklı olan. Dışkı gayet iyi koku kesildi. İdrar kokusu yok 👍🏻 ağız kokusu kesildi 👍🏻 bunlar 1 haftalık sonuclarimiz. Onun dışında deri ve tüy sağlığı için özel karışım hazırlamıştım banyo öncesi kullanmak için zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı gözle görülür bir etki aldım. Göbeği kisirlasmadan sonra kel kalmıştı bide yalaniyor benim kedim. Tüyler çıkmaya başladı kasinmasi azaldı. Ek olarak nurdan aldığım yaşlanma vitaminini kullanıyorum. Arada bir dreamies yiyor. Sonuç olarak yine tüy döküyor yine döküyor bide yaza geçiş kısa geçiş tüyleri var bunların. Malum Türkiye geneli mevsimler çok karmaşık 🤷🏻‍♀️ hayvanlarında eko sistemi şaşıyor

Merhaba

Bizimde çok fazla tüy problemimiz vardı. Veterinerimizin önerisi ile;
1-Her gün 2ml Vitsigna- optiderma kullanıyoruz.3 ay boyunca kullanacağız. (5.günden itibaren gözle görülür bir fark oluştu.)
2-Haftada 1-2 defa orijinal furminatör ile tarıyoruz.
3-Her gün tarama eldivenine crystalin sıkarak 3-5 dakika tarıyoruz.
4-Bu süreç zarfında mama değiştirdik. (Virbac marka mama kullanıyoruz.)
5-Düzenli malt kullanıyoruz.Tarama sonrası dökülen tüyleri kolay atabilsin diye.
6-Suyuna BioFeline Plus+B damlatıyorum. (Optiderma kullandığım için 20 damla değilde 5 damla kadar ekliyorum.)

Çok büyük oranda değişim var.