Köpeğim Kustu Ve Yememeye Başladı Acil

Akarhan6161

Arkadaşlar köpeğim 4 aylık maması royal canin dün gece hiçbişey yoktu manasını yedi oynadık yattı sabah kalktığımda çok fena kusmuş neyse ne yaptıysam yemek yemedi ve durgundu öğleye doğru simit yiyordum istenir givi oldu biraz verdim sonra ishal başladı sanırım simitin susamlarından dolayı ishal oldu ishali su gibi sapsarı dahada yemek yemedi su içiyor ama yemek yemiyor zorlarsam az bişeu yiyor akşam üstü tavuk haşladım bir parça yedi bıraktı azına koyuyorum geri atıyor ishali için bu gün reflör verdim bakalım durumu ne olucak keyfi biraz düzeldi hareketli ama kesinlikle iştah yok su içiyor ishal yapıyor halende dışksıında susamlar var sanırım onlar dokunduğu için böyle ama bilmiyorum birde öğleyin baktım dudağı şişmiş bişey falan mı ısırdı acaba arı vs soktuysa ondan yapabilir mi ne yapabilirim iştahı için

6 CEVAP

Sezgek

yani yazıp yazıp sildim ne desem bilemedim hayvan ciddi bir enfeksiyon geçiriyor viral ya da bakteriyel siz tutmuşsunuz burdan ne yapabilirim diyorsunuz acil vete gidin hayvanın tüm elektrolit dengesi bozulmuştur hiç bu saat de vet bulamam falan demeyin hayvan ölebilir bile yani hem ishal hem de kusma o kadar ciddi bir sorun ki nasıl böyle hafife alırsınız anlamıyorum acele edin lütfen ve hemen vete götürün hayvanı

ipekbkr95

Hemen veterinere. Goturduyseniz haber verin

Akarhan6161

Veterinere götürdüm enerjisi kendine geldi oraya gidince muayene ettiler anormal bir durum olmadığını söylediler yabancı cisim yutmuş olabilir mi diye röntgen çekildi bi sıkıntı çıkmadı biz mamayı çok yediriyorduk sanırım o yüzden kusuyor veteriner reflör ve probiyotik toz verdi 3 gün kullanın ishali düzelmezse gelin kan testi yapalım dedi

sivaslim

benim kızımdada ishal vardı. ben patates ve pirinç lapası yedirdim içine biraz et karıştırıp, zorlada olsa ağzına tıkıştırdım, akşama kakası biraz katılaşmıştı ertesi günde normale dönmüştü sizde öyle yapabilirsiniz

Akarhan6161

Ya benim oğlum şuan yemiyor sadece su içiyor zorlarsam 1-2 lokma yiyor bırakıyor ama neşesi fena değil sanırım kustuğu işinde psikolojik olarak yemiyor olabilir

Akarhan6161

Tam olarak çözemedim ama dün kedi falan yaklaştığında atağa geçti tepki verdi tamamen halsiz olsa atak yapmaz sanırım kustuğu için iştahsız sadece