Kedilerimin Piresi

aselyamas

Merhabalar bundan 2 ay önce evime yabancı bir kedi almamla başladı eve pire gelmesi o sırada kendi kedileriminde dış parazitini yapalı 3 ayı geçmişti ki normal olarak pire onlara da bulaştı ilk önce bir kedime daha sonra diğer kedime yaptım çok kaliteli bir dış parazit damlasıydı daha önce de bu sorunumu çözmüştü bu sefer sanırım ikisine aynı anda yapmadığım için pire sorunundan kurtulamadım evi sirkeyle sürekli temizledim fakat 1 ay sonra kedimde tekrar pire yumurtası ve pire gördüm diğer kedimde de pire vardı fakat dış paraziti yeni olduğu için yumurta yoktu şimdi diğer kedime tekrardan dış parazit yaptırdım 4-5 gün önce hala ölmediler sizce bu durumdan kurtulabilir miyim? veterinerim en kısa sürede geçiceğini endişelenmemem gerektiğini söylüyor fakat 2 aydır bu durumdayım belki geçti ama tekrardan nasıl olduysa bi şekilde bulaştı :( önerilerinize de açığım lütfen

1 CEVAP

Fistikliokum

pirelerle ben de cok uğraştım, bir döngünün icinde kaldim ve kurtulamadim uzun sure, ama dış parazit ense damlasini mumkunse tum kedilerinize ayni anda yapin ki birisininki bitince digerine gecmesin, bu onemli, bir de tarayabiliyorsaniz surekli tarayarak yada bir ışık yardimiyla pireleri kendiniz temizlemeye calisin, ben surekli saatlerce kedimin uyku zamaninda kucağımda hep pire temizledim ccok faydasi oluyor, evet 2 - 3 ay kadar suruyor tamamen temizlenmeleri, ama dedigim gibi ayni anda ense damlasi yaptirmak onemli, birinin damla suresi gecince digeri pireleniyor ve boylece bir kisirdonguye giriyorsunuz, endise etmeyin, elektrik supurgesinin icine de yerlesiyor kedi pireleri evi her supurusumde supurgenin torbasini attim, hortumunu fircasini her seferinde guzelce yikadim icinde yasiyorlar çünkü, yaz geldi evi serin tutmaya calisin karanlik kuytu köşeler varsa evde havalandirin silin surekli. robot supurgenin filtresine yapismisti 2tane pire ve canli canli duruyordu, ben cop haznesini bosalttim ama filtre aklima gelmezdi.