Kedimi Nasıl Beslemeliyim? Alerji,Kısır Olmayan Kediye Kısır Maması?

kedim 3 yaşını bitirecek. alerjisi var. sırayla kullandığım mamaları aşağı yazdım. kalın yazdıklarım alerji başlangıcı ve devamında alerji yapan mamalar. şimdi kedim kısır olmamasına rağmen alerji yapmadığı için kısır mamasıyla besliyorum. Çok sık vermeyince alerji yapmayan 2 çeşit(nd ocean) yaş mama buldum. Arada yanına yaş mama veriyorum ama yaş mamayı artırınca yine alerjisi ortaya çıkıyor. Yemeyi çok seven bir kedi değil. Enerjisi yerinde sürekli oyun istiyor. Kısır mamasına geçmeden önceki durumuna göre yarım kilo kadar zayıf. 3 kiloydu şu an 2.5 kilo. Nasıl şişmanlatabilirim? Kısır maması yemesinden dolayı eksik aldığı bir şey varsa takviye etmek gerekir mi?

nd tavuk nar
acana bountiful catch -bu mamanın son zamanları başlamış olabilir. geri bu mamaya döndüğümde devam etti.
acana wild prairie ++++
proplan somon +++
nd yaban mersini kuzu ++
felicia hipoalerjenik somon +++
brit care hipoalerjenik tavuk hindi +++
brit care sensitive hindi ++
brit care sterilized tavşan -alerji yapmıyor.

3 CEVAP

gabomb

brit care'in böcek proteini olanını denediniz mi?

NorthNight

Veterinerle görüşüp eliminasyon diyetiyle tam olarak nelere alerjisi var hangi maddeler veya içerkler tetikliyor bunu öğrenin. Alerji gösterdiği mamalar farklı farklı içerikler çünkü, neyin tetiklediğini bulmanız için veteriner desteği gerekli, yine veterinerlerde bulunan özel mamaları da kullanabilirsiniz.

Nrynrynry

Kilo aldırmak adına değil ama omega3 verebilirsiniz, alerjik durumu varsa iyi geliyor. Bağışıklığını da güçlendirdiği için kilo alımı da artabilir belki. Benimde kedimde gıda alerjisi var hyopoalerjenik mama yiyor takviye olarak omega 3 veriyorum.