Tozutmayan Kum??

Baliminannesii

Arkadaşlar magics sand active karbon kullanıyordum ama son zamanlarda aşırı tozlu gelmeye başladı. Ortalama fiyatlı memnun olduğunuz kedi kumu önerisi alabilir miyim? Tozlu kumlar çok rahatsız ediyor kedileri :( bir de şuan pelete geçemem ama ilerde geçeceğim şimdilik bentonit önerirseniz sevinirim

3 CEVAP

Warriorsans

Feles kum 55 tl civarı 8 lt sıfır toz ama topaklanma sorunu yaşayanlar varmış ben denemedim.
Felesin bir üst segmenti bestet sıfır toz topaklanma daha iyiymiş o da 60 65 tl 8 lt
Sandy 10 kg 50 tl civarı toz çok az ama bence topaklanma başarılı değil ben hiç memnun kalmadım daha önce de kullanmıştım baya çamurlaşıyordu tekrar şans vereyim dedim indirimde bulunca yine aynı çamurlaşıyor.
Lindocat toz yukarıda yazdıklarımdan biraz fazla ama yine kabul edilebilir ölçüde çoğu bentoitten az ama ben bunda da performans düşüklüğü yaşadım topaklar dağıldı vs

NorthNight

Warriorsans a kalıtılıyorum. Toz konusunda feles ve natural bastet çok övgü görüyor ama topaklanma sorunuda yazan çok var.
Yalnız şu faktörü de unutmamak lazım topaklanma işini kedinin idrar ph ı bile etkiliyor, alenen berbat bir kum değilse topaklanma kediden kediye biraz fark edebiliyor yani.
Kedi.bakisi sayfasında görmüştüm bentonitin tozunu alsın diye biraz oliviacat karıştırıyorlardı ve herkes çok memnundu. Biraz pahalı ama karıştırınca idare edilebilir, bende denemeyi düşünüyorum. Sabitlenen hikayelerde vardır girip bi deneyenlerin yorumlarına bakabilirsiniz.

Baliminannesii

Teşekkür ederim hepsine tek tek bakacağım. Şuan benim için en büyük sorun çok tozlu olmaları. Tuvalet de kapalı olduğu için çok fazla toz solumasına üzülüyorum