Kedim Yerden Yemek Yiyor

Findik2021

Merhabalar,

Benim kedim 1-2 aydır yeni bir huy edindi. Kuru mamasını tabaktan patisiyle yere döküyor tek tek sonra uzanarak mama yiyor. Yaş mama yerken böyle değil normal tabağından yiyor.

Yüksek, alçak, çelik, seramik her türlü mama kabını denedim hatta ayağa kaldırıp mama kabının önüne koyuyorum ama inatla aynı şeyi yapmaya devam ediyor. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı diye sizlere danışmak istedim

9 CEVAP

martuyl

Benimki de boyle yiyiyor bazen :) Cok ac oldugunda direkt gidip kaptan yiyiyor, ama oyun modunda oldugunda patisiyle yere dokup oran yiyiyor. Ben cani falan sıkılıyor diye dusunuyorum :D

Anonymus683514

Kediler bunu mama kabı dar olduğunda da yaparlar, eğer bıyıklar kaba temas ediyorsa yemezler. Resimdeki kaplar dar gibi de durmuyor. Başka kap kullanmayı denediniz mi?

Findik2021

Sevgili @Martuyl ben de artık sizin gibi düşünmeye başladım canı sürekli sıkılan bir kızım var ne yapsam yeterli olmuyor🥲 ama bizim sürekli mama yeme şeklimiz bu oldu 1-2 aydır ayakta yediğini hiç görmedim.

martuyl

Findik2021, sacma gelecek ama belki kaptan sıkılmistir :D Ben daha once petshoptan hediye kap gelmisti onu kullaniyordum, basta yiyiyordu sonra yememeye basladi. Kabi degistirip corba kasesi koydum genis agizli ordan yemeye basladi hemen :) Simdi ondan da cani sıkıliyor, baska cam kap buldum ordan yiyiyor :D Benimkine rahat batiyor orasi kesin de :D cozum olsun diye belki denemek istersin :)

Gimlihanim

Kap dar olduğunda da yapıyorlar bunu. Bıyıkları kaba değince rahatsız oluyorlarmış.

Buketdur

Benim kedimde hep böyle yiyordu mamayı patisiyle yere atıp koltukların altından bir kilo mama çıkardı öyle diyim 😂 sonra sonra öyle yaptığında hayır diyerek mama kabını önünden kaldırdım ama bunu alışana kadar sürekli yaptım kızmadan sadece hayır dedim zamanla alıştı şuan yere atmadan yiyor öyle yaptığında mama kabını kaldırın ortadan kaldırın ortadan 15 dakika sonra tekrar koyun yine yaparsa yine kaldırın böyle böyle alışıyor deneyin sizde

Kubraanurrr

Benim kedimde bazen öyle yapıyorr oyunn oynuyorr bence o yüzden yapıyordur

Findik2021

Sevgili @Zencefil_F 4-5 çeşit mama kabı denedim. Hiç biri de bıyıklarına temas etmiyordu. Hatta pasta tabağına bile koydum ama inatla yatarak yemeğe devam etti. Hatta bugün su kabıyla mama kabının yerini değiştirdim o kadar alışmış ki 4-5 kere su kabına pati atıp mama düşürmeye çalıştı şaşkın kızım

Findik2021

Hepinize yanıtlarınız ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim sevgiler🌸