Hiçbir Mamayı Yemeyen (Seçici Olan) Kediler Hangi Mamaları Seviyor? (Devamını Okuyun)

kedibabasi66

Hiçbir mamayı yemeyen buna yaş mamalarda dahil (seçici olan) kediler hangi mamaları seviyor?
Bu durumu yaşayıp kedisine doğru mamayı bulanlar yazsın.
Bir de kedisi zeytin yiyenler hangi mamayı kullanıyor?

15 CEVAP

Palyaco

Cok seçici kediler happy cat urinary ve nd kinoa k8noa cekirdekli

deniznergis

RC 37 sterilized kullanıyorum yaş mama olarak nd schesir bozita vtakraft dönüşümlü olarak kullanıyorum çok cabuk sıkılıyor aynı mamalardan.haftada 2 adet siyah zeytin ,ama 2 günde bir yaş mamasına zeytin yagı katıyorum az miktarda

aeri-l

Kuru mamada royal canin savour exigent, yaş mamada çok değişken. Benim kedilerimden biri aşırı seçici asla ev haşlaması et, tavuk, balık vs yemez. Yaş mamada da bir yediğini bir dahaki aldığımda yemeyebiliyor. Genelde tadına bile bakmadığı yaş mamalarla meşhur :D Nutri feline, meo delite serisi kitten olanlar, miamor tavuklu iyi içerikli yaş mamalar arasında yedikleri. Çok yaş mama denedim bunun dışında ucuz jöleli felix, friskies gibi mamaları seviyor.

NorthNight

Kuru mamada en sevdiği Royal canin oldu sonra proplan. Yaş mamada schesir ve gourmet gold ezme olanlar favorisi, ama schesir fiyatı malum nadir alabiliyorum.

Anonymus985465

Sanabelle Urinary ve sensitive
Yaş mama: Schesir, nd, nutri feline, natura

AhsenAise

Yaş mama yerine haşlanmış tavuk veriyoruz,henüz hayır diyen bir kedimiz olmadı ,kuru mama da ise her ay farklı mama alıyorum aksi halde çabuk sıkılıyor ,sevdiği aromayi tespit ederseniz farklı mamaların o aromasindan kullanarak doğru mamaya ulaşırsınız

Anonymus985465

Petlebi'den birçok mamanın numunesini alabilirsiniz. Çok küçük paketler. Bütçenizi zorlamaz.
Taze tavuk, hindi, ciğer, balık ideal beslenme.
En kaliteli bildiğimiz kuru mamalarla beslediğim bir evladımı böbrek yetmezliğinden kaybettim. Kardeşi böbrek/idrar torbası taşı, idrar yolu tıkanıklığı nedeniyle gaftalarca yoğun tedavi gördü ve 4,5 jg tıbbi üriner mama yedi.

Cennet29

Yemesine aşırı mızmız bi kediniz varsa içeriği çok kaliteli mama denemelisiniz. Benim kedim aşırı seçiyor ve beğendiği mamadan 2 ayda sıkılıyor sürekli mama aramak beni deli ediyor 😏 hem içeriği düzgün hem onun seveceği hemde cebimi yormayacak bi mama bulayım derken migrenim tutuyor fkgjfj bu ay Nd bal kabaklı kitten yedirdim (aslında kedime uygun değil çünkü kırmadan yutuyor hemde kısır değil bikere ama inatla onu yiyor iştahla) gece mama paketini yırtıp mama yemeye çalışırken yakalıyorum onu normalde asla yaptığı bi hareket değildir. . Nd Mamamız bitti mystic kısıra geçtim ama benimki hiç yemek istemiyor bugün aç gezdi ağzına sürmedi😏😑

Cennet29

Bu arada royal canin sensible mamasından da aldım ona da ağzını sürmedi. Normalde herkesn kedisi seviyor

Gunesyildirimm

Kuru mama seçmez bizimki ama yaş mamayı çok seçer. Nd ocean serisine bayılmıştı. Schesirin balıklılarını da çok sevdi. Tavuk sevmiyor mesela genel olarak belki sizinki de aroma seçiyordur

kedibabasi66

ND narlı yemez diye düşünüyorum ama numune olarak deneyeceğim. Yorumlara baktığımda ise Royal canin sensible yer diye düşünüyorum. Bilmiyorum yine yanıltabilir :))
Yorumlar için teşekkürler.
Soru günceldir lütfen yanıtlayın

Seçici kedi mamalarından kullanabilirsiniz...

kedibabasi66

Soru günceldir

kedibabasi66

2 yaşında sahiplendim mahallede sofra altı ürünleriyle ekmek peynir zeytin tavuk kemiği vs ile beslenmiş hatta ilk zamanlar makarna, yumurta da yerdi. Çorba içerdi. Şimdi onlarıda yemiyor:) Mesela zeytini sever ama zeytin eski olursa onuda yemez. Çoğunlukla sizin dediğiniz gibi taze tavukla besliyorum. Diğer kedilerim bütün mamaları yer hiç ayırt etmezler. En son Bonacibo'yu denedim onuda yemedi. Sevdiği mama Bonnie tavuklu onada ucuz diye kalitesiz deniyor. Hâlbuki o da zamlandı. Pahalı mamalarla fiyat olarak 40-50 lira farkı var. Yine de kedimi tek bir mamaya mecbur bırakmak istemiyorum. Arayışlara devam :)