Tek Gözü Kapalı Yavru Kedi

Lenka

Olduğum yere gelen yeni yavrular var ve insanlardan korkuyorlar. Birinin tek gözü suluydu 2 gündür yaklaşmaya çalışıyorum ama yakalayamadım. Bugün fark ettim ki kapanmış ve açmıyor onu bana hızlıca alıştıracak bir öneriniz var mı ? Ve maalesef kendi kedilerim dışında başka bir hayvanı veterinere götürecek bütçemde yok çay ve antibiyotikli göz pomadı sürmeyi düşünüyorum başka öneriniz var mı?

4 CEVAP

kedibabasi66

Kafese mama koyarak yakalayın. Göz kapakları iltihaplı olabilir. Göz kenarlarına sürülen antibiyotik kremler var veterinerden temin edebilirsiniz.

komurlolis

genta tarzı antibiyotikli damla veya merhem sürerseniz toparlar

Jeffroshum

Dediğiniz gibi çayla temizleyip akıntıyı silip gentagut damlatın

Anonymus985465

Sürekli aynı yere mama koyun ve mamasını yerken üstüne bir örtü atarak yakalayın. Ancak çok hızlı olmalısınız. Aksi takdirde bir daha gelmez.
Birçok veteriner sokak kedilerine farklı tarife uyguluyor
Yolumun üzerinde bir veterinere girdim . Aradığım yaş üriner mamayı alırken konu konuyu açtı ve çocukların getirdiği hasta kedileri ücretsiz tedavi ettiğini söyledi.
Ayrıca Hayvanları Koruma Derneği'nden de yardım isteyebilirsiniz