Kedim Kızgınlıkta Kısırlaştırabilir Mi

latte9

Kızgınlıkta kedisini kısırlaştıran var mj

6 CEVAP

BiciriginAnnesi

Kızgınlığı 10 gün ile 20 gün arası sürebilir çünkü kediniz doğum yaptı ve süt kızgınlığına girdi ağır olacak hemen çıkamayacak

Kızgınlığın bitmesini bekleyin
Şuan da yumurtalıkları kalınlaşmış durumda ve kısırlaştirma olursa çok fazla kanaması olur hayatını kaybetme noktasına kadar gelir
Zaten çoğu veteriner kızgınlıkta olan kediye kısırlaştirma ameliyatı yapmıyor riskleri olduğu için
Çıkmasını bekleyin 2-3 gün ara veriyor tekrardan giriyor önemli olan bu 2-3 günlük süre de bir an önce ameliyat yaptırmanız

latte9

Şu sıra sık sık kızgınlığa giriyor kızgınlıkta mı değil mi anlayamıyorum zaten şu bir ayı atlatmalıyız sanırım sonra geçecek bu kızgınlık durumu @biriciğinannesi

BiciriginAnnesi

Bu ara da geçmiyor ara veriyor tekrardan kızgınlığa giriyor bunu 3-4 kere tekrar ediyor.
Kediler yılda 3-4 defa kızgınlığa girer ve 3-4 defa hamile kalırlar

NorthNight

Riskli bir işlem çok başarılı bir veteriner değilse yapan kesinlikle güvenmeyin yaptırmayın yani. Biz kızgınlığın 9.gününde kısırlaştırdık. Sorunsuz oldu.

Deniz1741

İşinin ehli veterinerler yaptığını söylüyor ama çok çok zorda kalınmadıkça tavsiye edilmiyor, riskli. Kızgınlık bittikten 3 gün sonra kısırlaştırılabilir diye duymuştum veterinerimden.

BiciriginAnnesi

Şu sıra sık sık kızgınlığa giriyor kızgınlıkta mı değil mi anlayamıyorum zaten şu bir ayı atlatmalıyız sanırım sonra geçecek bu kızgınlık durumu @biriciğinannesi

Kızgınlıkta olup olmadığını basit şekiller de anlaya bilirsiniz sürekli miyavlama ,popo yukarıda gezmeler yerler de yuvarlanmalar ,kendi kasması titreme kendini sık sık temizlemesi yalanması iştahsızlık bunlar kızgınlık

Kızgınlıktan çıkmasını da şöyle anlayabilirsiniz miyavlama azalmıştır hatta yok denilecek kadar azdır sürekli uyku halin de olur çünkü günlerdir acı çekmiştir dinlenmeye çekilmiştir en fazla dediğim gibi 2-3 gün dinleniyorlar sonra tekrardan başlıyorlar