Kedimde Pire Var

minemr3

4 aylık kedi sahiplendim bugün pire olduğunu farkettim iç dış yaptırdım fakat yatağımda birlikte yatarken hala pirelerin yatağımda dolaştığını gördüm kediden inip nasıl dolaşıyorlar ölmeden ? Nasıl kurtulcam bu pireden lütfen yardım edin çok kaşınıyorum

4 CEVAP

NorthNight

Pire tarağıyla sık sık tarayın, bu sırada evinizi baştan aşağıya süpürüp sirkeli suyla temizleyin örtüleri çarşafları vs yıkayın. Veterinerinizle görüşün uygun gördüğü şekilde dış paraziti tekrarlamanız gerekebilir.

Warriorsans

Kedinizi kediler için olan pire tarağıyla iyice tarayın bu sırada dikkat edin pire yumurtaları yada pireler eve saçılmasın hepsini tırnağınızın arasına alarak bastırın çıt diye bir ses çıkmalı. Her gün 2 3 kez tararsanız özellikle uyurken boyun bölgesi yada kuyruğuyla vücununun birleşme yeri gibi kıvrımlı yerlere giriyorlar o kısımları taradığınızda 1 hafta içinde kurtulursunuz tamamen. Evi iyice süpürün çarşafları sık değiştirin yıkayın ve sirkeli suyla yerleri vs silin.

evin ilaçlanması lazım bi de kedi in pire tasması alabilirsnz

up up up